באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קו לרכבת : צעירי יקנעם ביקשו לתגבר את התחבורה הציבורית

קו לרכבת : צעירי יקנעם ביקשו לתגבר את התחבורה הציבורית

חברי תנועת יקנעם הצעירה פנו אל שר התחבורה בבקשה שיוסיף שלושה קוי אוטובוס ביקנעם כשאחד מהם אמור לחבר את העיר עם תחנת הרכבת בבנימינה. יאיר פרימן: ” דווקא ציבור הצעירים מוצא עצמו תחת נטל כבד של יוקר המחייה ומתקשה לסגור את החודש.”

תנועת יקנעם הצעירה פנתה לשר התחבורה על מנת שיתגבר את קווי האוטובוס והתחבורה הציבורית עבור הסטודנטים תושבי העיר יקנעם.  נושא התחבורה הציבורית למוסדות האקדמיים עבור הסטודנטים ביקנעם עלה לדיון בין היתר בשיחות שניהלו ראשי יקנעם הצעירה, חברי מועצת העיר יאיר פריימן ואריק וקנין עם סטודנטים הלומדים במכללת עמק יזרעאל, מכללת אורנים וסטודנטים המשתמשים ברכבת בבנימינה לנסיעה לתל אביב והמרכז.

יקנעם הצעירה
יאיר פרימן, אוטובוס לבנימינה.

הנושא עלה לדיון בישיבת הנהלת העירייה לפני כחודש ביוזמת סיעת יקנעם הצעירה וכולם הסכימו שיש לטפל בסוגיה. אולם כעת נראה שראשי תנועת יקנעם הצעירה לוקחים את העניינים לידיים ופונים לשר התחבורה בדרישה לתגבר שלושה קווי תחבורה ציבורית עיקריים שלדעתם חסרים ביקנעם.  הקווים הם – קו ישיר בין יקנעם למכללת עמק יזרעאל , קו ישיר בין יקנעם למכללת אורנים וקו המחבר באופן רציף בין מסוף יקנעם לבין תחנת הרכבת בנימינה.

במכתב מציינים הצעירים כי הרכבת מבנימינה היא במרחק של כעשרים דקות נסיעה ממסוף יקנעם. בעבר שקל משרד התחבורה לעשות קו ישיר שיסע הלוך ושוב ממסוף יקנעם לתחנת הרכבת בנימינה לפי שעות ההגעה של הרכבות מתל אביב. העניין לא רק חשוב עבור הסטודנטים מיקנעם והאיזור הלומדים באוניברסיטת תל אביב אשר הרכבת מגיעה אליה, אלא גם עבור אלפי נוסעים מצפון הארץ המגיעים ליקנעם בדרך לתל אביב והאפשרות היחידה שלהם היא אוטובוס 646 העובר במסוף . קו בין המסוף ביקנעם לרכבת בבנימינה הכרחי מאוד.

בנוסף פונים ראשי יקנעם הצעירה לשר התחבורה באופן אישי ואומרים : אדוני שר התחבורה, אנו מכירים את פעילותך לחבר בין הצפון למרכז הארץ בתחום התשתיות לטובת צמצום הפערים בחברה הישראלית. ואנו מאמינים כי השקעה בשלוש הנקודות שציינו לעיל מתחברת בקו ישיר למדיניותך הנ״ל. היא לא רק תיטיב עם ציבור סטודנטים רחב ביקנעם והסביבה אלא גם תהיה השקעה ותרומה לטובת חיבור אזורנו הצפוני למרכז הארץ וצמצום פיזי וחברתי של המדינה כולה .

מיקנעם הצעירה נמסר:  וועדת הצעירים, הנוער, החיילים והסטודנטים בראשות חבר מועצת העיר, יאיר פריימן, תעסוק בנושאים רבים הקשורים לטיפול ושיפור חיי התושבים בעיר עם דגש על הציבור הצעיר.  דווקא ציבור הצעירים מוצא עצמו תחת נטל כבד של יוקר המחייה ומתקשה לסגור את החודש.  אנחנו נטפל בנושאים שיכולים לעזור ולסייע בין היתר בפיתוח תחבורה ציבורית שתייעל את ההגעה למוסדות האקדמיים באיזור ולכיוון מרכז הארץ ותהיה ידידותית לאיכות הסביבה ותקדם אורח חיים ירוק, תנגיש את ההשכלה הגבוהה לתושבי יקנעם מכל הגילאים והשכבות ותוזיל את החשבון החודשי של כל סטודנט בעיר שנאלצים היום להשתמש ברכבים פרטיים על מנת להגיע למכללת עמק יזרעאל או אורנים”.

ממטה שר התחבורה נמסר כי הנושא ייבדק לעומק ולנושא יוקדש טיפול הראוי ביותר.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter