באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: קופ”ח כללית מקימה מרכז רפואי ענק

יקנעם: קופ”ח כללית מקימה מרכז רפואי ענק

מרכז רפואי משולב של רפואה ראשונית ויועצת יוקם על ידי קופת החולים הכללית בסמוך לשכונת הגגות הירוקים, בהשקעה של כ- 40 מליון ₪. המרפאה תכלול מיון יום ותהייה עם איזור ממוגן לפעילות בשעת חרום.

תושבי יוקנעם עתידים להנות תוך כשנה ממרכז רפואי מרווח בהיקף וברמה שאין כדוגמתם באיזור, לאחר שבימים אלה הושלם מהלך התכנון והאישורים להקמתה של מרפאה ענקית על ידי קופת החולים הכללית. בימים אלו יוצא הפרויקט למכרז, לקראת ביצוע. אינג’ שלמה פרי, מנהל מחוז חיפה וג”מ של קופת החולים הכללית, מסר שהמרפאה תשתרע על שטח של כ– 3000 מ”ר ותכלול  שתי קומות מרפאה וקומת חניה תת קרקעית. התכנון כולל תשתית ממוגנת להפעלת שירות גם בשעת חרום.

אזור ממוגן
הדמיית המרכז הרפואי החדש. קרדיט: דוברות קופת החולים הכללית

השרות המתוכנן במקום יכלול יחידות רפואה משפחה, רפואת ילדים, טיפת חלב גדולה, מחלקות רפואה יועצת על ידי מומחים ברפואת נשים, א.א.ג., עיניים עור, כירורגיה ואורטופדיה וכן יחידה להתפתחות הילד. כמו כן, מוקם במרפאה מכון הדמיה חדיש, כולל רנטגן ואולטרה סאונד, בית מרקחת גדול, משרד מרווח, חדרי טיפול  וחדר סדנאות. במרפאה יופעל גם מיון יום לאבחון דחוף, כולל מיטות השהיה, מתן עירויים, גיבוס, תפירה ועוד,  כך שבמקרים רבים יוכלו מבוטחי כללית מיוקנעם והסביבה לקבל עזרה רפואית דחופה, ללא צורך להרחיק לחדרי המיון בבתי החולים.

 יונה לוין, המנהלת האדמיניסטרטיבית של המחוז בכללית, הדגישה כי המרפאה, מתוכננת ברמה גבוהה ותוך הקפדה על אסתטיקה ויצירת אוירה נעימה למטופלים ולצוות. בתכנון, הושם דגש רב על פרטיות המטופלים ונגישות  לבעלי מוגבלויות. כמו כן, היא מתוכננת גם כמרפאה ירוקה וידידותית לסביבה, תוך שימוש בחומרי בניה  החדישים, אביזרים לחיסכון במים וחשמל ועוד. המרפאה, שתוקם בהשקעה של כ- 40 מיליון ₪, ממוקמת בסמוך לשכונת הגגות הירוקים.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter