באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: צעדה ירוקה

יקנעם: צעדה ירוקה

הצעדה ה-22 והבינלאומית ה-3 סחפה אליה כ- 20 אלף צועדות וצועדים מכל רחבי הארץ שנהנו ממזג אוויר אביבי, טבע ירוק ומופעי תרבות. אלפסי: “נהנים לארח את עם ישראל בפסטיבל שכל כולו טבע, תרבות וספורט”.

צעדת “ירוק בטבע – גבעות יקנעם” המסורתית  סחפה אליה כ- 20 אלף צועדות וצועדים מכל רחבי הארץ, ואלו נהנו ממזג אוויר אביבי, ממרבדי הפריחה, ומשני מסלולי טבע מעגליים במלוא הדרם. בנוסף לצועדים השתתפו בצעדה גם רוכבי אופניים שבחרו לעבור את המסלולים ברכיבה.

צעדת יקנעם
צעדת יקנעם. צילום: דוברות עיריית יקנעם.

הצעדה החלה בשעות הבוקר המוקדמות והשתתפו בה משפחות מכל רחבי הארץ, בני נוער רבים וקבוצות מאורגנות, בין היתר של בנק לאומי, התעשייה האווירית ורפא”ל, ואלו הגיעו עם כלי זמר, וצעדו בשירה, נגינה ובליווי תופים ומצלתיים.

קהל הצועדים הרב שמילא את המסלולים נהנה מדוכני הפעלה ויצירה במתחם הכניסה ובנקודת הפיצול.  מתחם הכניסה כלל דוכן משותף של כל בתי הספר ביקנעם, וכן דוכנים של רשת מרכזי הספורט, רשת המרכזים הקהילתיים, עיר ללא אלימות, מועצת נשים, קק”ל, איגוד הספורט העממי ועוד.

הילדים ובני הנוער נהנו במתחם מבובות ענק ומתנפחים. במקום התקיימה לראשונה סדנת עפיפונים. מתחם הנוער באמצע הדרך שקק פעילות וכלל הופעות אמנותיות של הרכבי מוזיקה של המתנ”ס ופעילויות רבות לטובת בני הנוער והילדים ומקום מנוחה להורים, ובזמן שאלו נחו, נהנו הילדים ממשחקי חברה רבים.  חניכי תנועות הנוער ומדריכי מועדוני נוער כגון: “כנפיים של קרמבו”, “מחוברים”, “קידום נוער” ו”אחריי” ערכו פעילויות רבות. שבט “שחר” של הצופים הפעיל כמידי שנה את יער הקופים. בנקודת הפיצול ביער החרובים הוקם דוכן לזהירות בדרכים והצועדים יכלו להתנסות בנהיגת דמה במצבים שונים. דוכן נוסף במקום היה של היחידה הסביבתית וחולקו בו חומרים כנגד הקמת חוות הגז בחגית.

החלק האמנותי היה עשיר במיוחד וכלל לאורך כל היום הופעות של מתעמלות ומתעמלי החוגים השונים במתנ”ס וביניהם התעמלות אמנותית, מחול, זומבה ועוד. להקת “צעירי יקנעם” שרה שלושה שירים בביצוע ראשוני מהמחזמר החדש שלה שעתיד לעלות בקיץ. הדובדבן שבקצפת היה הופעתה של כוכבת הילדים מיקי שבליווי הרקדניות שלה והשחקן נתן נתנזון שיחקה, שרה ורקדה עם הקהל. טרם הופעתה חולקו גביעים לקבוצות המשתתפות ולכל הארגונים שלקחו חלק.

ראש העיר, סימון אלפסי: “כעיר ירוקה מובילה, יקנעם שמחה לארח כל שנה את עם ישראל באירוע שכל כולו טבע, ספורט והנאה לפרט ולכל המשפחה. צעדת יקנעם היא פסטיבל גדול של טבע, תרבות וספורט. המשפחות הרבות שהגיעו נהנו מהפריחה המלבלבת, מנופים שווי עין ומאטרקציות רבות לאורך המסלולים. ראינו משפחות עם ילדים קטנים וגם רבים בני הגיל השלישי ומעלה מגיעים ונהנים מבילוי מושלם בחיק הטבע והמשפחה. אני מודה לכל מי שלקח חלק בארגון הצעדה. בזכות המסירות הנפלאה  הפכה צעדת יקנעם לצעדה המובילה בישראל.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter