באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: פעם שלישית גלידה

יקנעם: פעם שלישית גלידה

עשה היסטוריה: דני מגנר מיקנעם נבחר לקדנציה נוספת בתפקיד יו”ר אגודת הסטודנטים בטכניון, והפך לראשון בתולדות המוסד שיכהן בתפקיד היוקרתי 3 קדנציות רצופות. מגנר: “יזמנו וקידמנו שינוי היסטורי בלוח הזמנים האקדמי בטכניון”

דני מגנר (27), בנו של חבר מועצת העיר יורי מגנר, נבחר בפעם השלישית ברציפות לתפקיד יו”ר אגודת הסטודנטים בטכניון, הנחשבת לאחת מהאגודות החזקות והמבוססות בישראל: האגודה מעסיקה בשורותיה עשרות עובדים, חולשת על 3 חברות בת ומפעילה נכסים שונים ובראשם קניון בן 4 קומות הכולל מסעדות, חנויות בגדים, בית קולנוע ופאב. מגנר הופך עתה ליו”ר הראשון בתולדות הטכניון שיכהן בתפקיד היוקרתי 3 קדנציות רצופות.

אגודת הסטודנטים
דני מגנר, יו”ר האגודה בפעם השלישית. צילום: אלבום פרטי.

בפעם הראשונה נבחר מגנר לתפקיד לאחר שהציג אג’נדה תקיפה בנושא זכויות הסטודנטים, ותוך זמן קצר הפתיע והצליח ליישם שורת רפורמות אקדמיות תקדימיות בטכניון. בין השאר חוקקו חוקים המחייבים את המרצים לפרסם סטטיסטיקות ציונים להבטחת שקיפות והוגנות המבחנים, נקבעו מסגרות זמנים לפרסום ציונים, עוגנו זכויות מיוחדות לסטודנטיות בהיריון ונקבעו נהלים לטיפול בסטודנטים שנאלצו להפסיד בחינות כתוצאה מאבל או אשפוז. גולת הכותרת של רפורמות אלו מומשה בשנה שעברה, כשהטכניון הודיע על קיצור הסמסטר האקדמי וביטול החפיפה בין המבחנים ללימודים – רפורמה שאומצה לאחר מכן על ידי מוסדות אקדמיים רבים בישראל. מגנר: “יזמנו וקידמנו שינוי היסטורי בלוח הזמנים האקדמי בטכניון, ולשמחתי נראה שגם יתר האוניברסיטאות צעדו בכיוון זה אחרינו. הרעיון הוא להתמקד באיכות על פני הכמות – 13 שבועות של לימודים בסמסטר טובים יותר מ-14 שבועות של לימודים שגולשים לתוך תקופת המבחנים ופוגעים אלו באלו. כשהצגתי במצע שלי את היזמה השאפתנית הזאת, פקפקו בי והמליצו לי למחוק אותה מכיוון שהיא נראתה לא ריאלית למימוש. עובדה שהצלחנו”.

בשנה החולפת מגנר סימן “וי” על הישג תקדימי נוסף, כששם קץ לפיצול היסטורי ואיחד תחת מטריה אחת את הסטודנטים לתואר ראשון ואת הסטודנטים לתארים גבוהים, לאחר שבמשך במשך עשרות שנים פעלו במסגרת ארגונים נפרדים. בהובלתו של מגנר, ארגון הסטודנטים לתארים גבוהים התפרק מרצון וכלל חבריו הצטרפו לשורות אגודת הסטודנטים בראשותו. “סוף סוף יש בטכניון אגודה אחת שמייצגת את כל האוכלוסיות. בסה”כ הגדלנו את מספר החברים באגודה בכ-40%” מסכם מגנר.

עוד יצויין כי במסגרת סקר הסטודנטים הארצי שנערך על ידי מכון “מאגר מוחות”, אגודת הסטודנטים בטכניון דורגה בתקופה זו במקום ה-1 בישראל במדד שביעות רצון הסטודנטים מבין 44 אגודות. בנוסף, לפני כשנה מגנר ייצג את הטכניון ואת ישראל בכנס הסטודנטים העולמי (Global Student Forum) שנערך בקולומביה והציג תכנית אקדמית-חינוכית שזיכתה אותו במקום ה-1 מבין משתתפי הכנס.

מגנר  למד ביקנעם החל מהגן ועד לבגרות בתיכון אורט אלון אותה סיים עם 6 מקצועות מוגברים. הוא השתתף בין השאר במחזור הראשון של תכנית “מופת” בתיכון, התאמן בקבוצת הקראטה של יקנעם מגיל 6, ואף שימש מדריך קבוצות המועדון בשנים 2004-2005. אביו, יורי, מכהן כחבר מועצת העיר יקנעם זו הקדנציה ה-4 ועומד בראש סיעת “אלטרנטיבה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter