באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: עמותת מט”ב עוברת דירה

יקנעם: עמותת מט”ב עוברת דירה

עמותת מט”ב ביקנעם עוברת דירה ומעתה הטיפול בקשישים יעשה מהמשרדים שבמרכז החדש . מנהלת מט”ב יקנעם, דורית דישון ” טובת הקשיש לנגד עיננו”

עמותת מט”ב הפועלת ביקנעם מזה 24 שנים עוברת בימים אלה מהמרכז יום לקשיש בו היתה ממוקמת אל משרדיה החדשים במרכז החדש של יקנעם. העמותה הינה עמותה ציבורית הנותנת שירותי סיעוד כאשר לאחרונה החלה העמותה לפעול גם בקרית טבעון.

מט"ב עוברת דירה
דורית דישון(משמאל) “טובת הקשיש לנגד עיננו”

מט”ב מספקת מטפלים לקשישים ולנזקקים אחרים אשר עוזרים להם במטלות היום יומיות כגון בישול, קניות ואף מטלות בסיסיות יותר במידת הצורך כגון התקלחות. תפיסת העולם של העמותה הינה להשתדל ככל האפשר שלא להוציא את הקשיש מביתו אך מצד שני חשוב מאוד לנפשו של הקשיש שמישהו יכנס לביתו וישאל לשלומו גם אם הוא אינו זקוק לדבר. העמותה גם עורכת הדרכות צמודות למטפלים ומפקחת עליהם. כשהתוכנית נבנית לכל קשיש על פי צרכיו.

בנוסף לאספקת מטפלים, מבצעת העמותה גם פעולות בקהילה כגון קבוצת תמיכה לחולים דמנטיים אשר נפתחה לאחרונה ומפעילה פרויקט חונכות-סומכות לילדים חריגים בשיתוף מחלקת הרווחה

מנהלת מט”ב, דורית דישון ” אנחנו עובדים בהתאם לחוק הסיעוד ומי שמחליט האם לקשיש מגיעות שעות זה הביטוח הלאומי ולא אנחנו. אנחנו עובדים גם עם היחידה להמשך טיפול ועם משרד הבטחון כך שאנו נותנים מענה לא רק לקשישים אלא גם לאנשים צעירים יותר שלקו במחלות קשות או בנכויות. אני מבקשת להדגיש כי כאשר אנחנו חושבים שקשיש צריך לקבל שעות , אנחנו ניתן אותן גם אם האישור מהביטוח הלאומי עדיין לא התקבל. לצורך כך יש לנו קרן נזקקים. אנחנו זמינים כמעט 24 שעות, מאוד מחוברים לשטח ולקהילה. אנחנו דואגים לשלם שכר והטבות על פי חוק והקשיש הוא זה שמקבל את זה בחזרה מפני שעובד מרוצה הוא עובד טוב”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter