באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם עלתה 11 מקומות בדירוג אחוז האקדמאים הארצי

יקנעם עלתה 11 מקומות בדירוג אחוז האקדמאים הארצי

על פי מחקר שהתפרסם השבוע חל גידול של 18% באחוז האקדמאים ביקנעם. אלפסי “אלו נתונים מצוינים”

סקר של מכון ירושלים שנערך בשנת 2008 אך פורסם רק בימים אלה מצביע על עליה משמעותית באחוז האקדמאים ביקנעם. הסקר בדק את אחוז האקדמאים מבין תושבי ישובים בהם יש למעלה מ 10,000 תושבים והם בגילאי 25 ומעלה והושווה לסקר קודם . המחקר מתפרסם לקראת כנס המדדים למצבן של רשויות שיערך ב- 24 באוקטובר במכון ירושלים.על פי הסקר בשנת 1995, היו 20% מהתושבים הבוגרים בעלי השכלה אקדמאית ואילו בשנת 2008 על אחוז האקדמאים ל 38% מה שהקפיץ את יקנעם מהמקום ה-30 בדירוג הארצי למקום ה-19. עליה זו מוסברת הן בשיפור במערכת החינוך בעיר והן באכלוס השכונות החדשות אשר אחוז האקדמאים בהם הוא גבוה.

עורכי המדד ד”ר מאיה חושן ויאיר-אסף שפירא ההשכלה הגבוהה של תושבי הרשות המקומית קשורה קשר הדוק להישגים הלימודיים של התלמידים ברשות המקומית ולסיכוייהם להצלחה בחיים בעתיד, וכן לכושר ההשתכרות שלהם – לשיעור המועסקים מקרב התושבים ולפוטנציאל ההכנסה שלהם – לרמת החיים שלהם ובמידה רבה גם למצבה הכלכלי של הרשות ולפוטנציאל הפיתוח שלה

ראש העיר ,סימון אלפסי “אלו נתונים מצוינים שמצביעים על איכותם של תושביה הצעירים של העיר. העלייה היא פועל יוצא של יצירת מערכת חינוך מובילה שדואגת לכל הבאים בשעריה ללא יוצא מן הכלל כבר מגיל הגן ולאורך כל תקופת לימודיהם כולל לימודיהם האקדמאיים. עיריית יקנעם מקפידה לחלק כל שנה מלגות לכל הסטודנטים בעיר ולהקל עליהם ככל שניתן בשורה ארוכה של נושאים, ורק בחודש האחרון חילקנו מלגות במאות אלפי שקלים לכ- 400 סטודנטיות וסטודנטים. בנוסף לכך אנו שמים דגש על הבאת תעשיית היי טק לעיר מה שמושך לכאן משפחות צעירות איכותיות נוספות. אני שמח לראות שההשקעה הרבה שלנו נושאת פרי. היום כבר כל אחד יודע שלצד איכות חיים גבוהה ומקורות תעסוקה מובילים, תושבי יקנעם נהנים ממערכת חינוך מצוינת ועתירת הישגים, ואני מאמין שאנו נמשיך להתקדם ולהגיע לעוד ועוד  הישגים.”

יקנעם עלתה 11 מקומות
סימון אלפסי ” שמים דגש על הבאת תעשיית היי טק לעיר “

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter