באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: עדיין אין קואליציה

יקנעם: עדיין אין קואליציה

ביום רביעי הקרוב צפויה להתקיים ביקנעם ישיבת השבעה של המליאה החדשה וראש העיר, סימון אלפסי טרם הצליח להרכיב קואליציה. המכשול מבחינתו: נסיונם של יורי מגנר ו’יקנעם הצעירה’ למנוע את תפקיד סגן ראש העיר בשכר מרומן פרס.

ראש העיר, סימון אלפסי מתקשה בהרכבת קואליציה ועדיין לא סיכם עם רוב הסיעות במליאה כאשר נותרו יומיים בלבד לישיבת ההשבעה. אמנם ישיבת ההשבעה הינה טקסית בעיקרה ואין כל חובה על ראש העיר להגיע אליה כשבידיו רוב קואליציוני אך מדובר בנקודת ציון משמעותית אשר מעידה על מצב המשא ומתן הקואליציוני.

יקנעם
אלפסי, מתקשה להקים קואליציה. צילום: רונן צומר

כזכור זכתה סיעת ‘יקנעם שבלב’ בראשה עומד אלפסי בשלושה מנדטים בלבד בבחירות האחרונות, מה שאומר שעליו להשיג עוד ארבעה קולות לפחות על מנת להשיג רוב. אלפסי לא התקשה להשיג את קולות הסיעות הדתיות ולכתב YCOM נודע כי הוא הגיע לסיכומים הן עם סיעת ‘ישי’ בראשות דני סירי והן עם סיעת ‘הבית היהודי’ בראשות אברהם איבגי, שתיהן סיעות יחיד.

קולות הסיעות הדתיות אינם מבטיחים לאלפסי רוב והוא זקוק לסיעה נוספת לפחות כאשר הברית הטבעית הינה עם ‘יקנעם פלוס’ בראשותו של רומן פרס אלא שהאיחוד של יורי מגנר מסיעת ‘אלטרנטיבה’ עם מפלגת ‘יקנעם הצעירה’ טרף את כל הקלפים. למגנר ולצעירים יש שלושה מנדטים בדיוק כמו ל’יקנעם פלוס’ ודרישתם הבסיסית הינה לקבל בדיוק מה שמקבלת מפלגת ‘יקנעם פלוס’ כשהם מכוונים בעיקר לתואר סגן ראש העיר בשכר. יורי והצעירים מודעים לעובדה שלא ניתן למנות ביקנעם שני סגנים בשכר ועיקר המהלך מכוון לכך שרומן פרס אשר שימש כסגן בשכר בקדנציה האחרונה לא יקבל שוב את תפקיד הסגן בשכר כשהם עצמם מוכנים לוותר על התפקיד ובתנאי שאף אחד אחר לא יקבל אותו.

מקורבים לתנועת הצעירים טוענים כי בשל העובדה שיש להם שלושה מנדטים, הם  רוצים בדיוק מה שמקבלים בסיעת ‘יקנעם פלוס’ שגם לה יש שלושה מנדטים. עוד הם טוענים כי בקדנציה הקודמת היה מצב קואליציוני שבו ראש העיר היה חייב למנות סגן בשכר אבל זה לא המצב הפעם וכי לדעתם יקנעם לא זקוקה לסגן בשכר וניתן להשתמש בכסף לדברים חשובים יותר.

ראש סיעת ‘יקנעם פלוס’, רומן פרס אמר: “מי שמרכיב את הקואליציה זה ראש העיר ולא אף אחד אחר . כרגע שום דבר לא נסגר ולא הוחלט. לנו יש את מספר המנדטים הגדול ביותר יחד עם מפלגתו של סימון”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter