באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם סגנים סביב לה

יקנעם סגנים סביב לה

כצפוי עורר מינויו של רומן פרס לסגן בשכר סערה קלה בישיבת המליאה ביקנעם אך לבסוף אושר המינוי ללא מתנגדים. בנוסף מונו: אורי שמואל לממלא מקום ראש העיר, דני סירי לסגן בתואר ולאה פדידה למשנה לראש העיר. 

יקנעם
יורי מגנר, הסתייג ממינויו של רומן פרס. צילום: יח”צ

מליאת מועצת יקנעם אישרה אתמול את הרכבי ועדות העירייה ואת מינוי הסגני ראש העיר כשכמות הסגנים למיניהם שוברת שיאים: אורי שמואל, מסיעת ‘יקנעם שבלב’ ישמש כממלא מקום ראש העיר, דני סירי מסיעת ‘ישי’ ישמש כסגן בתואר, לאה פדידה מסיעת ‘יקנעם שבלב’ תשמש כמשנה לראש העיר ואילו רומן פרס מסיעת ‘יקנעם פלוס’ ישמש כסגן בפועל ב-70% משרה כפי שהיה בקדנציה הקודמת. כך שלמעשה ארבעה מתוך שנים עשר חבר המועצה נושאים בתואר כלשהו. אם כי יש לציין כי מלבד תוארו של רומן פרס, שאר התארים אינם עולים דבר למשלם הארנונה.

כצפוי ההצבעה על מינויו של רומן פרס לא עברה באופן חלק וזאת למרות ששני חברי האופוזיציה, צחי דקל ורונן שפירא לא נכחו בישיבה. ראש העיר, סימון אלפסי ביקש להעלות את ההצבעה על מינוי כלל הסגנים כמקשה אחת אלא שיורי מגנר מסיעת ‘אלטרנטיבה’ התנגד לכך וביקש כי תערך הצבעה שמית. מגנר: “מינוי הסגנים הוא מינוי שמי ולכן גם ההצבעה צריכה להיות שמית. בהצבעה גורפת אני לא יכול להתנגד רק לאחד הסגנים ולתמוך בשאר המינויים”. בסופו של דבר התקבלה הצעתה של היועצת המשפטית, עו”ד צביה דולב לפיה יועלה מינויים של פרס,סירי ושמואל בהצבעה אחת ותרשם הסתייגותו של מגנר בהצבעה על מינויו של פרס. כך ששלושת חברי סיעת ‘הצעירים-אלטרנטיבה’ נמנעו בהצבעה זו והוסיפו הסתייגות לפיה הם תומכים במינוים של אורי שמואל ודני סירי. ההצבעה על מינויה של לאה פדידה הועלתה בנפרד והיא מונתה לתפקידה פה אחד.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter