באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם נמצאת בליגת העל במוכנות לחירום

יקנעם נמצאת בליגת העל במוכנות לחירום

מנהל מחוז הצפון ברח”ל: “ראש עיר שמדבר על מכלולים הוא מקצוען וסימון אלפסי הוא בדיוק כזה”

עיריית יקנעם אירחה את ישיבת ועדת מל”ח (משק לשעת חרום) המחוזית שעסקה בסיכום לתרגיל משחק מנהלים בנושא מוכנות לרעידת אדמה במחוז הצפון של רח”ל (רשות חרום לאומית) ובו לקחה יקנעם חלק עם 94 רשויות במחוז.

בתחילת הדיון אמר ראש העיר סימון אלפסי  שמי ששומע חדשות  שומע על הסכנות הרבות שמרחפות על מדינת ישראל, והוסיף שלא ניתן לדבר על חזית כזו או אחרת כיוון שכל מדינת ישראל היא חזית אחת גדולה. אלפסי הדגיש שביקנעם נבנה מודל הכנה לשעת חירום עם המון מחשבה, שמרכז החירום החדש ייתן מענה מלא לכל הצרכים בעת חירום, ושהעובדה שביקנעם עברו לעבוד במכלולים היא חשובה מאוד.

לאחר הדברים החלו כולם בסיכום התרגיל שנערך בסוף יולי ובהפקת הלקחים. בסיכום הושם דגש על שני נושאים מרכזיים: מתנדבים, וקליטה וטיפול באוכלוסיית חסרי קורת גג. במסגרת הפקת הלקחים הוחלט שיש לחדד את כל נושא שיתוף הפעולה בין הרשויות המקומיות למשרדי הממשלה והוחלט לתת חשיבות עליונה לרכישת טלפון לווייני שמומלץ מאוד בשימוש בעת רעידת אדמה לאור קריסה צפויה של מערכות תקשורת וחשמל. בנוסף לכך הוחלט לחדד את כל נושא הסיוע מחו”ל שמתקבל בעתות חירום. גורמי רח”ל והצבא שיבחו את העשייה הרבה שנעשית ביקנעם למוכנות בחירום ואמרו שיקנעם נבחרה לארח את הכנס המרכזי בגלל שהיא עיר שנחשבת למובילה בתחום המוכנות לחירום.

מנהל מחוז הצפון ברח”ל במשרד הביטחון כמאל חסיסי שיבח את ראש העיר על הצטיינותה של העיר בתרגילים השונים ואמר שראש עיר שמדבר על מכלולים הוא מקצוען וסימון מדבר על מכלולים, והוסיף שיקנעם מאורגנת ברמה גבוהה, ואין הרבה רשויות שמאורגנות כך ועובדות ברצף של זמן. ראש רשות החירום הלאומית ביקנעם יאסר גדבאן אמר שיקנעם נמצאת בליגת העל במוכנות לחירום.

ראש העיר, סימון אלפסי “אני מייחס חשיבות רבה להשתתפות בכל התרגילים למוכנות לרעידת אדמה. ביקנעם מתרגלים על בסיס קבוע תרחישים שונים להתמודדות במצבי חירום. נושא המוכנות לחירום נמצא בעדיפות עליונה לצד נושאים חשובים אחרים שמקודמים בשגרה. אנו משתתפים לפחות אחת לחודש בתרגיל ונמשיך להתכונן לתרחישים שהלוואי ולא יתרחשו.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter