באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: נכנסו פנימה

יקנעם: נכנסו פנימה

הסכם קואליציוני בין סיעת ‘יקנעם הצעירה’ לבין ראש העיר, סימון אלפסי לפיו יוקם קבינט דיור שתפקידו יהיה לדאוג לדיור בר השגה לצעירי יקנעם. הצעירים קבלו גם את היחידה לחיילים משוחררים ואת תפקיד יו”ר ועדת מכרזים. 

יקנעם
חברי יקנעם הצעירה מול בניין העיריה. צילום: תומר פרקש

מפלגת ‘יקנעם הצעירה’ שהיתה הפתעת הבחירות ביקנעם חתמה אתמול בערב על הסכם קואליציוני עם ראש העיר, סימון אלפסי וזאת כאשר רק לפני כשבועיים נראה היה כי אין אפשרות לגשר בין הצדדים. כזכור, חברה סיעת ‘יקנעם הצעירה’ המונה שני חברים לסיעת ‘אלטרנטיבה’ של יורי מגנר כך שהיא מונה כרגע שלושה חברים בדיוק כמו סיעת ‘יקנעם פלוס’ בראשות רומן פרס. בתחילה דרשו ב’יקנעם הצעירה’ לקבל את אותם הדברים שקיבל פרס וזאת מתוך מחשבה שלא ניתן להחזיק ביקנעם שני סגנים בשכר ובכך לחסום את רומן מלקבל שכר מהעירייה. מקורבים לסיעה טענו כי אין סיבה לשלם למעלה משני מליון ₪ בקדנציה לסגן ראש העיר וכי הכסף יכול להיות מופנה למקומות נחוצים יותר. גורמים פוליטיים אחרים היו בוטים יותר וטענו כי: “במהלך הזה המליך אלפסי את רומן פרס לתפקיד ראש העיר הבא”.

ביקנעם הצעירה מרוצים מההסכם ומקורבים לסיעה טוענים כי הם קבלו כמעט כל מה שהם רצו כשמבחינתם גולת הכותרת הינה התחייבותו של ראש העיר לכך שדיור בר השגה יעמוד בראש סדר העדיפויות. על פי פרטי ההסכם שהגיעו לכתב YCOM, יוקם קבינט דיור עירוני אשר יהיה משותף לראש העיר ולחברי ‘יקנעם הצעירה’. קבינט הדיור יתכנס פעם בחודש ותפקידו יהיה לדאוג לדיור בר השגה לצעירי יקנעם. בנוסף תוקם מחדש היחידה לחיילים משוחררים אשר נסגרה עם פרישתו של חבר המועצה לשעבר, ארמו קרובי, מהתפקיד ותקציבה יעמוד על 120 אלף ₪ בשנה. הסיעה תקבל גם את תפקיד סגן יו”ר הנהלת המתנ”ס כאשר לאה פדידה תמשיך לשמש כיו”ר. תפקידים נוספים נוספים שקיבלו בסיעה הם סגן יו”ר החברה הכלכלית ויו”ר ועדת המכרזים.

מסיעת ‘יקנעם הצעירה-אלטרנטיבה’ נמסר בתגובה: ” הכתבה לא נכונה, לא מדויקת, מנסה לסכסך ומטעה – גם במהות וגם בתוכן. התקציב מיועד לפעילות וועדת הצעירים, נוער סטודנטים וחיילים ולא להקמת היחידה. זאת ועוד, אנחנו מעולם לא פעלנו נגד אף אחד מחברי המועצה המכהנים. פעלנו ונמשיך לפעול למען הפניית תקציבים לתושבי יקנעם צעירים ומבוגרים כאחד. אנחנו שמחים על חתימת ההסכם בינינו לבין ראש העיר ומצפים לשנים ארוכות של עשייה לצידו”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter