באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: נחנכה טיילת הפארקים

יקנעם: נחנכה טיילת הפארקים

טיילת הפארקים המחברת בין פארק הבנים, פארק רבין ופארק נחל קרת נחנכה במהלך החג יחד עם גשר הולכי הרגל המוליך לנחל קרת. אלפסי “הטיילת החדשה תוסיף לאיכות החיים הגבוהה של תושבי העיר”

יקנעם ממשיכה להתפתח ולהשתדרג ובמהלך חול המועד נערך טקס החניכה של טיילת הפארקים המחברת בשבילי הליכה ורכיבה על אופניים את הפארקים השונים בעיר. הפארקים המחוברים אל הטיילת הם: הבנים (חופז), רבין ונחל קרת. כמו כן, נחנך באותו המעמד הגשר הראשון להולכי רגל ביקנעם והואר לראשונה.

טיילת הפארקים
גשר יקנעם המואר. צילום: דוברות עיריית יקנעם

ראש העיר סימון אלפסי שכינה את טיילת הפארקים ‘הסנטרל פארק של יקנעם’ אמר בדברי הברכה שמדובר בפארק ייחודי ומיוחד שמאחד בתחומו מבני חינוך, תרבות, ספורט ופנאי לכל המשפחה, והוסיף שהצועדים והרוכבים יוכלו ליהנות מצעידה ורכיבה בטבע פורח ומאטרקציות רבות נוספות במהלך פעילותם. ראש העיר אמר עוד שהפארק החדש הוא אחד היפים באזור כולו והוא הוקם במטרה לעודד לספורט ולהנגיש את יקנעם ומוסדותיה לציבור הרחב, ולהעניק איכות חיים גבוהה לתושבי היישוב. לאחר דברי הברכה צעדו כולם לאורך שבילי הפארק כשילדים מלווים בהוריהם עוברים את שביל האופניים ברכיבה. הצעידה המשותפת נמשכה עד לגשר יקנעם הראשון להולכי רגל שם נחנך הגשר והואר לראשונה. הגשר יואר במשך כל ערב עד חצות בשמונה צבעים מתחלפים. בתקופות של חגים יואר הגשר בצבעים האופייניים לאותו החג. בטקס הסרת הלוט מעל הגשר והעלייה לגשר אמר ראש העיר שלגשר חשיבות בטיחותית רבה שעה שהוא מחבר את הפארקים לפארק נחל קרת. ראש העיר גילה שבקרוב יותקנו על הגשר טלסקופים דרכם ניתן יהיה לתצפת על אזור העמק כולו וליהנות מנופיו המרהיבים.

גשר יקנעם הראשון להולכי רגל נבנה במטרה ברורה לשמור על בטיחותם של תושבי יקנעם ולהעניק לתלמידים שלומדים בתיכון ובאשכול הפיס כמו גם לכל מי שיחפוץ לעבור את הכביש לנחל קרת מענה בטיחותי מרבי. הגשר הוקם במימון מלא שהשיג ראש העיר ממשרד התחבורה 70%, וממשרד הפנים 30%.

 ראש העיר, סימון אלפסי: “היום הזה הוא יום חג ליקנעם ולתושבי העיר כולם. חנכנו את אחד הפרויקטים היפים, הארוכים והרחבים ביותר, אשר יוסיף לאיכות החיים הגבוהה של תושבי העיר. יקנעם היא עיר ירוקה בטבע ואנו מקפידים לשמור על הסביבה בכל פינה ופינה, והפרויקט הזה הוא נדבך נוסף בפעילותינו לשמירה על הירוק. אני משוכנע שטיילת הפארקים על כל שביליה ומתקניה  תעודד רבים לצאת לטבע וליהנות מזמן פנאי איכותי וממריץ”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter