באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: נחנך מרכז מחשבים חלל ורובוטיקה במבנה הספריה

יקנעם: נחנך מרכז מחשבים חלל ורובוטיקה במבנה הספריה

במבנה הספרייה במרכז המסחרי החדש פרויקט מח”ר – מחשבים, חלל ורובוטיקה נחנך לאחרונה חינוך מדעי – טכנולוגי, בשיתוף עם עמותת Ytek.

DSC05691טקס הפתיחה נערך בהשתתפות ראש העיר, סימון אלפסי, סגנו רומן פרס, מנהלת אגף החינוך ד”ר סימה ניסלבאום, מנהלת החינוך היסודי איריס סלע, מנהלת המרכז להעצמת המשפחה, שוש זהבי, מנהל מרחב חדרה במשרד העלייה והקליטה חי אסולין, מנכ”ל Ytek ארתור זמשמן, ילדים שלומדים במרכז והוריהם.

לאחר נאומים וברכות נערך טקס הסרת הלוט, וכולם נכנסו פנימה וצפו בשיעור שהתקיים במקום.

עמותת Ytek, לצמצום פערים חברתיים, המפעילה את מרכזי מח”ר למדע, חלל וטכנולוגיה הינה מוסד ללא כוונת רווח העוסק בחינוך מדעי- טכנולוגי.  העמותה פועלת בשיתוף עם רשויות מקומיות, משרדי ממשלה ומוסדות חינוך

מטרת הפרוייקט, שנבנה בשיתוף הטכניון, היא לעודד חשיבה מתמטית מגיל צעיר, תוך הדגשת הצדדים היישומיים של המקצוע, ועל ידי כך לשפר את ההישגים והמוטיבציה של תלמידים צעירים, באמצעות לימודי רובוטיקה , אלקטרוניקה, מדעים וטכנולוגיה.

בפרויקט מושקעים משאבים רבים, שמגיעים משיתופי הפעולה בין המשרד לקליטה ועלייה לבין העירייה.

במרכז מח”ר החדש ילמדו ארבע קבוצות ובהן 70-80 תלמידות ותלמידים. תלמידי המרכז ילמדו על נושאים שונים וביניהם  עולם דיגיטלי, מדיה דיגיטלית, מבוא למדעי המחשב, התפתחות המתמטיקה, רובוטיקה ועוד.

ראש העיר, מר סימון אלפסי: “אנחנו פועלים באפיקים רבים על מנת לקדם את החינוך למדעים וטכנולוגיה בעיר. אנחנו מאוד שמחים לפתוח מרכז של מח”ר ביקנעם מתוך מטרה לקדם עוד את תחומי המדעים והרובוטיקה. העתיד של הדור הצעיר טמון בקידום המקצועות הללו ואנו רוצים להנגיש את המקצועות האלו גם לכל ילדינו ולגרות אותם ללמוד מדעים, ושבעתיד יגיעו לקדמת הבמה ויובילו בין היתר את חברות ההיי טק שבפארקי התעשייה אצלנו.  אני מודה לרומן פרס שהיה שותף בהבאת הפרויקט ליקנעם, למשרד לקליטה ועלייה  ולכל השותפים שלנו לפרויקט הנהדר הזה. כן ירבו”.

סגן ראש העיר, מר רומן פרס: “אני שמח שלאחר מספר חודשים של עבודה מאומצת מול משרדי הממשלה וגופים נוספים, הצלחתי להביא לילדי יקנעם עוד פרויקט איכותי. הילדים המוכשרים לומדים כיום מה זה רובוט וכיצד הוא פועל, בשלב מאוחר יותר, הם ילמדו לתכנת ולהפעיל רובוט באמצעות מחשב, ובעוד כ 10-15 שנים, אני רוצה לראותם כמהנדסים, רופאים ומדענים שמובילים את החברה הישראלית קדימה”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter