באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: נחנך מרכז הלמידה האקולוגי באשכול הפיס

יקנעם: נחנך מרכז הלמידה האקולוגי באשכול הפיס

מרכז למידה ציוני-אקולוגי הראשון מסוגו בארץ נחנך השבוע ביקנעם בשיתוף קק”ל וישרת את בתי הספר בעיר. ראש העיר, סימון אלפסי ” אנחנו מאמינים שאיכות החיים מתחילה מהסביבה”

ביום שלישי השבוע נחנך מרכז הלמידה הציוני-אקולוגי באשכול הפיס ביקנעם. המרכז שהוקם בשיתוף עם הקרן הקיימת לישראל כולל מספר תחנות למידה אשר ישמשו את תלמידי בתי הספר ביקנעם אך הפרט הבולט ביותר הוא קופסת קרן קיימת שגובהה כמטר אשר אמורה לאפשר לדור הילדים אשר אינו מכיר את הקופסא להכנס מעט

נחנך מרכז חינוכי-אקולוגי
אלפסי גוזר את הסרט

לאוירה ששררה בארץ בשנות החמישים והשישים. התחנות עצמן הינן אינטראקטיביות ובנויות בצורה שתגרה את הדמיון של הילדים. התחנה המרשימה ביותר הינה שורה של מסכי מגע אשר בהם מוזמנים התלמידים לבנות באמצעות משחק שכונה אקולוגית. בנוסף קיימת תחנה המסבירה על שריפות יער וכיצד ניתן להמנע מהן, תחנה המלמדת על אגירת מי גשמים ומחזור מים ותחנה בה על הילדים להתחלק לקבוצות המייצגות אינטרסים שונים ולבנות בשיתוף פעולה מרחב ביוספרי. תחנות אלה הינן הראשונות בארץ מסוגן שכן במרכזים הקודמים הקימה קק”ל תחנות בטכנולוגיה פחות מתקדמת.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי “בחרנו להקים את מרכז הלמידה באשכול הפיס על מנת להשלים את תכנית מעו”ף אותה התחלנו לפני עשר שנים. זו תכנית שהשאירה חותם עלינו, על התלמידים ועל כל התושבים. בזכות התכנית הזו הילדים של היום יותר מודעים לשמירה על הטבע ועל הירוק. התכנית הזו גם היתה בין הגורמים שהפכו את יקנעם לעיר הירוקה הראשונה בישראל. אנחנו ביקנעם צמודים ל 170 דונמים של יער ולמרחב הביוספרי . אנחנו מאמינים שאיכות החיים מתחילה מהסביבה”

יו”ר דירקטוריון קק”ל, אפי שטנצלר ” עצם קיומו של המרכז מעשיר את מערכת החינוך של יקנעם שלא בכדי זכתה כבר לא פעם אחת בפרסים. פרויקט מעוף הוא ריצת מרתון חינוכית אשר פותחה על ידי אגף החינוך של קק”ל בתחום לימודי איכות הסביבה. מבחינתי החינוך הוא הבטחון של מדינת ישראל וזה מה שנעשה בפרויקט מעוף

אלפסי גוזר את הסרט

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter