באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: מתכוננים לחירום בשגרה ובחירום

יקנעם: מתכוננים לחירום בשגרה ובחירום

עיריית יקנעם לומדת לקחים שהופקו ברשויות בדרום הארץ במהלך מבצע ‘צוק איתן’ והשבוע נערך כנס של מטה משק לשעת חרום על מנת לדון בנושא. אלפסי: “למרות שיקנעם ערוכה לכל תרחיש יש להמשיך ולהתמקצע”.

בעיריית יקנעם לא מבזבזים זמן, ובצל מבצע ‘צוק איתן’  התכנס מטה משק לשעת חירום של העירייה בשיתוף עם נציגים בכירים מפיקוד העורף, רשות החירום הלאומית ומשרדי הממשלה בצפון  לקיום פעילות שנתית משלימה. פעילות זו הינה חלק מתכנית היערכות תלת שנתית אשר החלה בביקורת שנערכה לרשות לפני כשנתיים, תרגיל שנערך בשנה שעברה, וכעת הושלם הסבב הנוכחי ביום שתכליתו לימוד, העמקה והפקת לקחים.

רח"ל
מטה משק לשעת חרום ביקנעם. צילום: דוברות יקנעם.

ראש העיר, סימון אלפסי אמר בפתיחת היום שאנחנו עדיין במלחמה וחייבים לשמור על ערנות ולהיות עם היד על הדופק. אלפסי הדגיש שלצד מוכנותה של העירייה לכל תרחיש, אנו ממשיכים להתכונן ולבדוק מה עוד אפשר לייעל ולשפר. מנהל מרחב תבור ברח”ל, יאסר גדבאן הציג את מטרות היום. גדבאן הדגיש כי בפעילויות שנערכו בשנתיים האחרונות הוצגה מצד עיריית יקנעם רמה גבוהה מאוד של מוכנות, ותרבות של היערכות לחירום, ובשל העובדה הזו נבנה המפגש הנוכחי באופן ייחודי וברמה מקצועית גבוהה אשר תואמת את רמת המוכנות של היישוב. כמו כן צוינו לחיוב הפעילויות אשר נעשו ביוזמת הרשות במהלך החודש האחרון כחלק מהמוכנות להתמודדות עם תרחישי חירום אפשריים. גדבאן הדגיש את החשיבות של חוסן לאומי, ואמר שחוסן שמפגינים אזרחים הוא מכפיל כוח לאומי ומאפשר לצבא ולממשלה לנהל מערכה באופן שקול ואחראי על מנת להשיג את מטרות המבצע. בהמשך הוצגו ונותחו לקחים ראשוניים מאופן פעילות הרשויות בדרום הארץ ובמרכזה במהלך מבצע ‘צוק איתן’.לאחר מכן השתתפו חברות וחברי מטה מל”ח בדיון מעמיק בנושא החוסן הלאומי והקהילתי ובמהלכו נדונו דרכים לשיפור החוסן בשעת משבר, וסא”ל מיל’ גיורא רנה מפיקוד העורף הציג את מודל ה- Win Win של העורף האזרחי.

ראש העיר, סימון אלפסי: “יקנעם ממשיכה להתכונן לחירום. מדינת ישראל נמצאת כבר כחודש ימים במצב של מלחמה עם הפסקות אש מדי פעם וכולנו חייבים לשמור על מוכנות מרבית. למרות שיקנעם ערוכה לכל תרחיש יש להמשיך ולהתמקצע”.

מנהל התפעול ורמט מל”ח, יוסף לוצ’י: “אירועי חרום טבעם להתרחש ללא התרעה מוקדמת. עובדה זו מחייבת את כולנו להיות ערוכים ומוכנים בכל רגע נתון. אנו שמחים כי במסגרת מבצע ‘צוק איתן’ לא אותגרה עיריית יקנעם בהיבט המבצעי ויחד עם זאת מחובתנו ללמוד מניסיונם של אחרים. הצגת הלקחים של הרשויות בדרום והיכולת ללמוד ולהיערך כאשר גם גזרתנו שקטה מצביעות על חוסן ועל חשיבה לטווח רחוק. כולנו תקווה כי רמת המוכנות הגבוהה של העירייה לא תצטרך לעמוד במבחן אלא רק בתרגילים ובביקורות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter