באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: משלמים ארנונה

יקנעם: משלמים ארנונה

אחוזי גביית הארנונה ביקנעם לשנת 2013 הם מן הגבוהים בארץ:  99.7% בתעשייה, 99.4% בעסקים, 98.25% במגורים. אלפסי: “תושבים מרוצים לשלם כשהם מרגישים שהם מקבלים תמורה לתשלום”

שיעור גביית הארנונה ביקנעם ממשיך לעלות באופן קבוע ולקבוע שיאים ארציים, ומנתונים שפורסמו עולה ששיעור הגבייה בכל הפרמטרים, קרי תעשייה, עסקים ומגורים עמד בשנת 2013 קרוב ל- 100%. שיעורי גביית הארנונה לתעשייה  בשנת 2013 עמדו על 99.72% מן החיוב השוטף והציגו עלייה של כאחוז מנתוני השנה הקודמת שם עמדו על 98.73%, וכארבעה אחוז משנת 2010 (95.94%). שיעורי גביית הארנונה לעסקים בשנת 2013 רשמו קפיצה משמעותית של כ-3.5% והם עמדו על 99.37%. בשנת 2010 עמד שיעור גביית הארנונה לעסקים על 93.74%. שיעורי גביית הארנונה למגורים הציגו עלייה אף הם והם עמדו בשנת 2013 על 98.25% לעומת 96.8% בשנה הקודמת ו-94.8% בשנת 2010.

ארנונה
עיריית יקנעם. צילום: רונן צומר.

שיעורי הגבייה הגבוהים ממילא בכל התחומים נמצאים במגמת עלייה תמידית והם פועל ייצוא של הבעת אמון שהתושבים נותנים למערכת שמשקיעה את הכספים בתבונה בתכניות ובפרויקטים יישוביים בעבורם. שיעורי הגבייה הם גם פועל יוצא של גבייה אינטנסיבית והתווספות שטחי תעשיה ומגורים. תשלומי הארנונה העיקריים לעירייה מגיעים ממפעלים וחברות תעשייה. בארנונה למגורים מעניקה העירייה הנחות ופטורים לזכאים על פי החוק בהיקף של כחמישה מיליוני שקלים בשנה. כספי הארנונה שנגבים מן התושבים מושקעים בהוספה וקידום פרויקטים יישוביים בחינוך וברווחה כך שבסופו של דבר כל הכסף ואף הרבה מעבר לכך  מוחזר לתושבים. בנוסף לכך, משקיעה העירייה גם כספים רבים באחזקת היישוב, בשדרוג השכונות, בפיתוח גני משחקים ועוד.

ראש העיר, סימון אלפסי: “הגבייה היא ביטוי שהתושבים נותנים לאמון במערכת שמשתמשת נכון וביראה בכספי הציבור ומתעלת אותם בחזרה לטובת הציבור כולו. הנתונים שפורסמו הם נתונים מצוינים שמעידים על גביה אחידה בכל רחבי היישוב, מה שאומר שביקנעם כולם לוקחים חלק בנטל ונותנים את חלקם, וכשכולם נוטלים חלק בנטל אזי הוא קטן. תושבים מרוצים לשלם כשהם מרגישים שהם מקבלים תמורה לתשלום והתמורה כאן באה לידי ביטוי בשירותים המצוינים שאנו מעניקים. גביית הארנונה מבטיחה שנמשיך לקדם תכניות רבות ביישוב ונשקיע לרווחת ולטובת התושבים כולם בחינוך, בתרבות, בספורט ובפנאי, ונמשיך להעניק איכות חיים מצוינת.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter