באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: מצרפת באהבה

יקנעם: מצרפת באהבה

תמיכה רחבה בישראל בקרב ראשי הערים בצרפת הנמצאים בקשר עם ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי: ” מזועזעים  מהצורה בה התקשורת הצרפתית דיווחה על האירועים תוך נקיטה ברורה וחד משמעית לטובת הפלסטינאים”.

מבצע ‘צוק איתן’ ובצידו ההפגנות הסוערות בצרפת לא הותירו את ראשי הערים שיקנעם בקשר איתם אדישים, והללו שלחו מכתבי תמיכה וחיזוק לראש העיר סימון אלפסי. ראש עיריית לה גארן – קולומב, פיליפ ז’וון שמשמש גם כציר באיחוד האירופי כתב לאלפסי שהוא עוקב במתח ודאגה אחר הלחימה בישראל. ז’וון שמחשיב את עצמו כ”חבר של ישראל” ושידידותו ליקנעם היא רבה, מציין שלישראל יש את הזכות להגן על עצמה ולהשתמש בכל האמצעים על מנת להבטיח את זכותה להתקיים. בהתייחסו לחמאס ציין ז’וון שהאסטרטגיה של הארגון להשתמש באזרחים  כמגינים אנושיים היא מוכרת וידועה, ומוסיף שערכי הארגון רחוקים מאוד מהערכים שהוא עצמו מאמין בהם.  ז’וון מכנה את החמאס ארגון טרוריסטי ומציין שהוא מודאג מכך שייתכן והוא ייצא מחוזק מהישגיו במלחמה. ראש העיר כותב עוד שישראל היא הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון ומספר שהוא עצמו ביקר פעמים רבות יחד עם משפחתו  בארץ ואף סייר בשדרות. בסיום מכתבו כותב ז’וון לראש העיר שידידותינו היא נצחית  ותמיכתנו היא בלתי מותנית, ומוסיף שעירו תשמח לסייע בכל דבר ועניין.

צוק איתן
סימון אלפסי, תמיכה צרפתית. צילום: רונן צומר.

ראשת העיר מונטבאן, בריג’יט ברגס כתבה לראש העיר שהיא עקבה אחרי האירועים בהתרגשות ועוצמת לב. ברגס ציינה שבצרפת יודעים טוב מאוד שישראל לא אשמה, ושהם לא שכחו  את הרצח המזעזע של שלושת הנערים שהיה הבסיס לכל המלחמה הזו.  בגילוי לב סיפרה ברגס שהם בעצמם מזועזעים  מהצורה בה התקשורת הצרפתית דיווחה בצורה חד צדדית על האירועים תוך נקיטה ברורה וחד משמעית לטובת הפלסטינאים. ברגס סיפרה לראש העיר שהשמאל הקיצוני בצרפת עושה המון רעש ומארגן הפגנות פרו פלסטינאיות, אולם הם במיעוט. בהתייחסה ליהודי צרפת ציינה ברגס שהיא מצטערת שהם שקטים מדי, והוסיפה שביישובה ניסו לקדם אירועי תמיכה בישראל, אולם חודש אוגוסט מאוד בעייתי בצרפת מכיוון שכולם יצאו לחופשה. בסיום מכתבה ציינה ראשת העיר שהיא מעוניינת לארגן הפגנת תמיכה בישראל ובנוצרים בעיראק. מכתבי תמיכה אלו באים בנוסף למכתב דומה שקיבל ראש עיר מהקולגה שלו בעיר התאומה ויל שבגרמניה.

ראש העיר, סימון אלפסי: “התרגשתי מאוד לקבל את מכתבי החיזוק והתמיכה. אני משוכנע שהעולם כולו משוכנע בצדקתה של מדינת ישראל ובזכותה להגן על אזרחיה ותושביה. צרפת בעצמה ערה לקיצוניות האסלאמית וסובלת ממנה. החמאס הוכה קשות במבצע האחרון והוא ישקול רבות אם להעז ולתקוף את ישראל לאור ההרס, החורבן והאבדות שהוא ספג ושספגה עזה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter