באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: מלחמת הצבעים

יקנעם: מלחמת הצבעים

חברי רשימת ‘חוזרים להרגיש בבית’ בראשותו של רונן שפירא יצאו לצבוע את בריכת השחיה ואולם ‘דהרי’ בטענה כי הם מוזנחים. המתנ”ס בתגובה “מדובר בגימיק. המתקנים מתוחזקים לעילא ולעילא”

מערכת הבחירות המנומנמת ביקנעם טרם הצליחה להתרומם אך כבר עתה הרויחה העיר דבר אחד: צביעת הבריכה העירונית ואולם ‘דהרי’ על ידי המועמד לראשות העיר, רונן שפירא, וחברי רשימת “יקנעם מרגישים בבית”, מיטל מיצנר-לב, ליאורה חי, צחי אייזיק, יעל בן שבת, ענת זולר, ולירן אברברג. חברי הרשימה החלו השבוע בשיפוצים סמליים, ליד מקומות בעיר שלדעתם לא מטופלים.

מתנ"ס יקנעם
רונן שפירא וחברי רשימתו צובעים את אולם דהרי. צילום: יח”צ

המקום הראשון לצביעה הסמלית היה בריכת השחייה העירונית. שם לטענת שפירא השאירה העירייה הזנחה והפקרות. מיד לאחר מכן עברו המועמדים למועצה לאולם ‘דהרי’ העירוני. אולם זה מאופיין לטענת שפירא במזגנים ישנים ולא פועלים, בתקרה מתפוררת ובשירותים נוזלים.

“אנחנו חושבים שצריך לחזק את היסודות”, מסבירים חברי הרשימה, “הריצה להזיז עוד ועוד את גבולות העיר כבר הביאה לגידול מואץ, ולנקודה הקרובה לאל חזור מבחינת הנזקים הסביבתיים. מי שרוצה שיעד העירייה  יחזור להיות קודם בטיפול פנימה, למי שכבר גר כאן, שיצביע עבור מי שצובע כאן בתמונה, הגם שבשלב אנו עושים זאת רק בכדי להמחיש למה אנחנו זקוקים”.

במתנ”ס אשר אמון על תחזוק המתקנים הללו, לא נשארו חייבים ותקפו את שפירא בצורה קשה “שפירא שוב מוכיח שהוא מנותק שנים רבות מיקנעם ולא יודע כלל מה מתרחש ביישוב. יקנעם הוכתרה רק בשנה האחרונה בתואר העיר היפה ביותר בישראל בקטגוריית ערים קטנות ובינוניות. חברי הועדה של המועצה לישראל יפה שסיירו רק לפני מספר ימים ביקנעם לקראת התחרות הקרובה ובדקו שוב את היישוב, מוסדותיו ואתריו לעומק הביעו את התפעלותם והתרשמותם העמוקה מההשקעה הרבה שנעשית בכל רחבי העיר.

רשת המרכזים הקהילתיים העירונית שומרת על המתקנים אותם היא מפעילה באופן נאות הן מבחינה בטיחותית והן מבחינת טיפוח המראה החיצוני והחזות החיצונית. במסגרת זו מושקעים מכספי הרשת בשלוש השנים האחרונות עשרות אלפי שקלים מידי שנה בשנה בתחזוקת הבניינים, בשדרוגם וברכישת ציוד חדש. יצוין כי לו טרח בשעתו מר שפירא – בעת שמילא את תפקיד מנהל המתנ”ס – לתחזק את מתקני הרשת כהלכה, חלק מתיקוני הבלאי האינטנסיביים שמתבצעים כעת היו נחסכים.

בריכת השחייה העירונית פועלת לרווחת כל התושבים ומציעה שירותיה במחירים נמוכים במיוחד. בבריכה מתקיימת פעילות ספורט מים ענפה. בריכה זו היא אחת הבודדות באזור אשר לה רישיון עסק ורישיון הפעלה ממשרד הבריאות המהווים “תו תקן”. יצוין כי ערב תחילת עונת הקיץ הבריכה נסגרה ל-10 ימים טיפול, תחזוקה וצביעה. מיד עם פתיחתה ולאורך הקיץ, נהנו ממנה מאות מתושבי העיר. אולם דהרי מתוחזק באופן שוטף וקפדני. חרף היותו מתקן בן עשרות שנים, המבנה מתוחזק לעילא ולעילא ובו מתאמנים מאות מתושבי העיר מידי שבוע בשבוע.

בכל הנוגע לצביעת מתקנים – אנו שמחים מאוד בכל מהלך בו חברי הקהילה נוטלים חלק באופן כן ואמתי. לדאבוננו כנראה מדובר בלא יותר מאשר גימיק. אנו תמהים אם נראה את אנשי הרשימה מתנדבים גם לאחר ה-22 באוקטובר. מתנ”ס יקנעם  לא מאמין בגימיקים של בחירות אלא בעשייה  ומעורבות קהילתיות אמיתיות, כך היה וכך ימשיך להיות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter