באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: מחלוקת על אירועי יום העצמאות

יקנעם: מחלוקת על אירועי יום העצמאות

בחירתו של אלפסי על ידי עיתון גלובס לראש העיר המצטיין בשמירה על הארנק הציבורי הביאה לניגוח הדדי בין אלפסי לאופוזיציה. תושבי יקנעם יהנו בחג מהופעה של יובל דיין, מיקי גבע, מתקנים אתגריים ומתנפחים.

עצמאות 2015 חדשות YCOM: ניגוח הדדי בין ראש העיר, סימון אלפסי לבין חברי האופוזיציה בנוגע לאירועי יום העצמאות לאחר שאלפסי קיבל מהעיתון ‘גלובס’ את התואר “ראש העיר המצטיין בשמירה על הארנק”כיוון שלפי הדיווח תוציא יקנעם רק 33,000 שקל על הופעה אחת של יובל דיין. אלא שלטענת חברי האופוזיציה החסכנות של אלפסי אינה נובעת מאידיאולוגיה אלא מהעובדה שהבחירות המקומיות נמצאות מאחורינו. עוד טוענים חברי האופוזיציה כי לפני  הבחירות היו הוצאות האירועים גבוהות הרבה יותר.

כזכור, בשנה שעברה הופיע ביקנעם בערב יום העצמאות צביקה פיק תמורת סכום של 70 אלף ש”ח. בשנה שלפני כן, שהייתה כזכור שנת בחירות ברשויות המקומיות, הוזמנו התבוריס בעלות של 45 אלף ש”ח, החברה הגיעו באיחור, ההופעה בוטלה והצדדים נפגשו בהליך משפטי

כך או כך, אירועי ערב העצמאות ביקנעם יתחילו בטקס מעבר מיום הזיכרון ליום העצמאות שיתקיים השנה לראשונה באמפיתיאטרון המשודרג ביקנעם ובמסגרתו יוענקו תעודות הוקרה לאילן גבריאלי, משה עמוס, מאיר רחום וינון כהן על תרומתם הרבה ליישוב. כל הארבעה ידליקו משואות. טקס המעבר יכלול גם תפילה חגיגית, קטעי קריאה ותקיעה בשופרות. ראש העיר סימון אלפסי ישא תפילה לשלום חיילי צה”ל ובמקום תתקיים הפעלה מוזיקלית. בנוסף לכך ייערך מצעד דגלים של בני נוער מן היישוב.

יובל דיין
יובל דיין – מתוך דף הפייסבוק

בבמה המרכזית החל מהשעה 21:00 יברך ראש העיר את התושבים וייתן את האות לפתיחת החגיגות ומופע זיקוקי דינור. על הבמה תופיע הזמרת והפזמונאית יובל דיין שהופיעה בתכנית The Voice  והוכתרה לזמרת השנה של המצעד השנתי של ישראל לשנת תשע”ד. בנוסף אליה יופיע על הבמה בהמשך הערב  הקומיקאי והסטנדאפיסט מיקי גבע. בבמה זו תופיע גם להקת צעירי יקנעם, ויופיעו להקות מקומיות ולהקות של המתנ”ס. מנחה הבמה יהיה נחום תמיר. כמו בכל שנה אירועי עצמאות יתקיימו גם במדרחוב לאורך רחוב הגיבורים ואלו יכללו מתקנים אתגריים, מתנפחים, דמויות שטח, אוהל שאנטי עם מוסיקה ישראלית מובילה, במה אתנית בהנחיית אמיל קסלסי עליה תופיע נזי שקורי מתכניתו “אייל גולן קורא לך” ועוד. כמו כן, יופיעו על במת הנוער הרכבים מוזיקליים שונים של המתנ”ס ותהיה במה פתוחה לכל המשפחה. ביום העצמאות עצמו יהיה פארק נחל קרת פתוח לציבור הרחב ותהיה בו במה פעילה.

ראש העיר, סימון אלפסי: “יום העצמאות למדינת ישראל וחגיגות 65 ליקנעם הם סיבה מצוינת למסיבה, ואני שמח שאנו מצליחים  כל שנה להביא ליישוב הופעות במחירים שפויים וגם לשמור על כספי התושבים ולא לשלם מחירים דמיוניים להופעות של 30 ו-40 דקות שהאומן חושב כל הזמן איך להגיע כבר למופע הבא. במדיניות זו אנו גם חוסכים כספים רבים וגם נותנים במה מובילה לכישרונות צעירים מן היישוב. העובדה שעיתון  כמו “גלובס” כותב שאני “מצטיין בשמירה על הארנק הציבורי” היא מחמאה גדולה מאוד. אני קורא לכל התושבים לבוא ולחגוג עם מדינתנו ועירנו”.

בנוגע לטענות האופוזיציה מסר דובר העירייה, רועי אדוט: “יקנעם חוגגת כל שנה עצמאות בגדול ובמחירים שפויים. עלות האומנים המרכזיים השנה מסתכמת בכ-69,600 אלף ש”ח. בשנה שעברה עלות האומנים המרכזיים הסתכמה בכ- 80 אלף ₪, ואילו בשנה שלפניה שהייתה שנת בחירות הזמינה העירייה אומן מרכזי בעלות של 45 אלף ש”ח בלבד וגם אלו לא שולמו מאחר והאומן איחר וראש העיר סירב להעלותו לאחר שמרבית התושבים כבר התפזרו. כל אלו מוכיחים שאם באופוזיציה היו את העובדות הוא בוודאי היה מגלה שדווקא בשנת בחירות הוציאה העירייה פחות כספים על אומנים מרכזיים משנים אחרות. המדיניות של ראש העיר היא לשמור על כספי התושבים כל שנה כל השנה, ולהשקיע במיזמי חינוך מובילים לאורך כל השנה, מופעי תרבות לאורך הקיץ כולו, מדרחוב ססגוני לכל המשפחה ביום העצמאות, פעילות עבור בני הנוער ועוד, ולא בכדי נחשבת יקנעם לעיר חינוך ותרבות מובילה ומצטיינת ועל ראש העיר נכתב רק השבוע בעיתון גלובס שהוא “מצטיין בשמירה על כספי התושבים”. כפועל יוצא מכך הוא גם הוזמן להתראיין בערוצי תקשורת רבים וביניהם בתכניות מרכזיות בערוץ 10 ובערוץ 20. תושבי יקנעם יודעים שהם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שיש מי שישמור על כספי הארנונה שלהם”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter