באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: מחזור נייד

יקנעם: מחזור נייד

ניידת מיוחדת אשר תופעל על ידי בעלי צרכים מיוחדים תאסוף פסולת מוצרי חשמל ואלקטרוניקה ברחבי יקנעם. אלפסי: “אנו מחנכים לקיימות ולשמירה סביבתית מגיל צעיר, ופועלים בשיתוף פעולה מלא עם התושבים”.

ביקנעם ממשיכים לחנך לקיימות ולשמירה על הסביבה, וכפועל יוצא מכך למחזר מוצרים שונים, ובימים אלו החלה העירייה בשיתוף עם תאגיד המחזור החברתי אקומיוניטי בפיילוט ניסיוני להפעלת עגלת רכב נגררת לאיסוף פסולת מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, נורות וסוללות. במסגרת הפיילוט תנויד העגלה בכל רחבי העיר ותוצב מדי יום (בהתאם לתכנית שבועית שתפורסם באתר האינטרנט ובדף הפייסבוק של הרשות) במקומות מרכזיים שונים כדוגמת ביג, מרכזים מסחריים, בתי ספר,  ועוד. בנוסף לכך ועל מנת לעודד את התושבים למחזר, ניתן יהיה בסיום שעות האיסוף לבצע איסוף מבתי התושבים, וזאת על ידי הרשמה קודמת במוקד העירוני.

אקומיוניטי
ניידת המחזור. צילום: דוברות יקנעם.

אחד מיתרונותיו האדירים של הפרויקט בנוסף לשמירה על הסביבה הוא שיתוף בעלי הצרכים המיוחדים, ואת עגלת האיסוף ילווה עובד בעל צרכים מיוחדים מן היישוב, וכל זאת כחלק מתפיסת עולם אשר מבקשת לשלב את בעלי הצרכים המיוחדים בשוק התעסוקה. למודל של אקומיוניטי יתרונות רבים נוספים כגון: נגישות מיכל האיסוף לתושבים, תדירות גבוהה של זמני האיסוף, חיסכון בשטחי ציבור שהיו נדרשים להצבת פחים קבועים, גמישות בהפעלה תוך יכולת שיתוף פעולה עם בתי ספר/תנועות נוער ומוסדות שונים ברשות, ועוד. הפיילוט ילווה בקמפיין פרסומי ובפעילות חינוכית, בהם ישותפו ארגונים חברתיים שונים הפועלים בעיר, ואלו יחנכו את האוכלוסייה למחזור פסולת חשמלית אלקטרונית וסוללות מחד, ולקבלת האחר מאידך – וזאת מתוך הבנה והפנמה כי רק כך נוכל להיות חברה בריאה בנפשה וברוחה.

ראש העיר, סימון אלפסי: “יקנעם היא עיר ירוקה מובילה שנמצאת בחוד החנית בשמירה על הטבע והסביבה. אנו מחנכים לקיימות ולשמירה סביבתית מגיל צעיר, ופועלים בשיתוף פעולה מלא עם התושבים. במסגרת הפרויקט ולאור החשיבות שאנו מייחסים לנושא, תוצב הניידת במקומות מרכזיים מובילים בכל רחבי היישוב ובמקרה הצורך תגיע גם במיוחד לבתים. אני גאה שבעלי הצרכים המיוחדים יהיו חלק מוביל בהובלת הפרויקט. ככה אנו שומרים גם על הסביבה וגם על חברה שוויונית”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter