באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מורה מאורט אלון יקנעם זכה בשני פרסים ארציים

מורה מאורט אלון יקנעם זכה בשני פרסים ארציים

גיל צורי, רכז המחשבים של מגמת העיצוב ובאמנות בתיכון ‘אורט אלון’ זכה בשני פרסים ארציים: פרס על שילוב הטכנולוגיה המתקדמת בהוראה ולמידה ופרס מצוינות בתקשורת. צורי ” יש מורים רבים בבית הספר הראויים לפרס”

רכז המחשבים והמורה במגמת עיצוב ואמנות באורט אלון יקנעם גיל צורי ממשיך לקטוף פרסים ארציים ולאחרונה הוא זכה בשני פרסים נוספים: מורה מצטיין פורץ דרך בטכנולוגיה, ורכז תקשוב מצטיין. הפרס הראשון ניתן לצורי עבור פרויקט: “בית ספר חכם- שילוב הטכנולוגיה המתקדמת בהוראה ולמידה”. בין הקריטריונים שזיכו את צורי בפרס נמצא הקריטריון “מידת השימוש בפרויקט במסגרת המוסד החינוכי” וזאת מכיוון שהשימוש ב”אורט אלון” הינו יומיומי שעה שבבית הספר מתקדמים בקצב

מורה מצטיין
גיל צורי מקבל את הפרס. צילום: דוברות עיריית יקנעם

הטכנולוגיה ורותמים אותה לצרכי בית הספר. כפועל יוצא מכך ולראשונה במוסד חינוכי עוטרו קירות בית הספר ביצירות אמנות מיוחדות של שתי תערוכות אשר משלבות מציאות מרובדת באמצעות מכשירי הסמארטפון. הייחוד הוא שבעלי הסמארטפונים והטאבלטים שלהם אפליקציה למציאות מרובדת מקבלים בנוסף לציור, שכבות מידע דיגיטליות נוספות שאינן נמצאות על הציור עצמו. קריטריון נוסף הינו “קידום ההוראה כתוצאה מהטמעת הפרויקט”. במסגרתו קריטריון זה הכניסו תלמידי מגמת עיצוב ואמנות לכל לוח שעליו מוצגת התמונה מידע דיגיטלי שניתן להחליפו בכל עת ושכולל: הדרכות קוליות, וידאו, קטעי סאונד, מצגת מידע על התמונה ועוד. הודות לכל אלו מורים במקצועות שונים מגיעים לתערוכה ומלמדים על הנושאים השונים שנגזרים ממנה. תלמידים שמגיעים יכולים ללמוד באופן אישי על אילו מהנושאים שמעניינים אותם, וזאת בזכות העובדה שהלמידה הפכה להיות חווייתית וקרובה יותר לעולמם. הקריטריון השלישי עוסק “ביזמות/חדשנות” וכאן קיים שילוב בין היצירה לטכנולוגיה חדשה. התלמידים סקרנים להבין איך הטכנולוגיה עובדת ובוחנים אותה.

על כל אלו החליטה הוועדה לפרסי חינוך להעניק לו את פרס החינוך של “אורט ישראל” לפיתוח פרויקט טכנולוגי. פרס זה ניתן ברשת “אורט” זו השנה הרביעית לרכזי תקשוב ומורים מצטיינים, וזוהי זכייתו השנייה של צורי בתחרות, והוא יקבל פרס כספי בצירוף תעודת הערכה בכנס הנהלות “אורט”. פרס נוסף בו זכה צורי הינו  “מצוינות בתקשוב” ובעקבותיו הוא גם נבחר בפעם השנייה לרכז תקשוב מצטיין מטעם רשת “אורט”. הפרס ע”ש נחמה שני ז”ל ניתן לאנשי חינוך מרשת “אורט” שהצטיינו בהפעלת יישומי תקשוב בחינוך.

גיל צורי “אני שמח ומוקיר מכל הלב על הפעילות החינוכית הענפה ביקנעם, ובייחוד בבית ספרנו. יקנעם היא עיר  של  יזמות, טכנולוגיה חדשנית, ולדעתי, רבים הם המורים בבית הספר, הראויים אף הם לפרס ולהוקרה על כך. ללא עבודת צוות, השקעה, התמדה ומסירות דבר לא היה יוצא אל הפועל , מחלום והעזה – למציאות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter