באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: מובילות בגיוס

יקנעם: מובילות בגיוס

ראש אכ”א העניקה תעודת הוקרה והערכה ליקנעם על היותה במקום ה-8 בקרב ערי ישראל  בשיעור גיוס בנות לצה”ל. אלפסי: “אני גאה כל שנה מחדש להגיע לבסיס הקליטה והמיון ולקבל תעודת הצטיינות”

בטקס מרגש בהשתתפות ראש אכ”א אלוף אורנה ברביבאי,  יועצת הרמטכ”ל לענייני נשים תא”ל רחלי טבת-ויזל, מפקד “מיטב” אל”מ גיל בן שאול, ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי וראשי יישובים ונציגיהם, העניקה ראש אכ”א לראש העיר תעודת הוקרה והערכה על היותה של יקנעם בין 30 הערים המובילות בגיוס לצה”ל, והיותן של בנות יקנעם במקום השמיני הארצי בגיוס לצה”ל בקרב ערי ישראל.

גיוס לצה"ל
אלפסי עם אלוף אורנה ברביבאי. צילום: דוברות עיריית יקנעם.

בראשית הטקס אמרה ראש אכ”א שהמפגש הזה הוא מפגש של נחת ושל מסורת, ושהיא שמחה על קיומו, במיוחד בימים אלו שסוגיית השוויון בנטל נמצאת בכותרות. ברביבאי ציינה שיש קשר הדוק בין נתוני הגיוס לצה”ל לבין האופן שהרשות לוקחת אחריות לעידוד הגיוס. היא הדגישה שסדר יום בטחוני כמו של מדינת ישראל מחייב גיוס לצה”ל, ושאסור להפחית את ההשקעה בנושא, והוסיפה שהאתגר הוא לשמר את יכולותיו של צה”ל. מפקד “מיטב” אל”מ גיל בן שאול דיבר על המגמות בגיוס לצה”ל ואמר שכיום להביא אנשים לצה”ל זה תהליך הרבה יותר ארוך. בן שאול דיבר על המצב הדמוגרפי שלכאורה מעודד מאחר ויש גידול בילודה, אולם הזרם  הממלכתי הולך וקטן והגידול הוא באוכלוסיות שלא מתגייסות כולן. בן שאול ציין שגיוס של גברים ונשים יחד הוא 2/3 כאשר הגיוס אצל גברים עומד על 73.7% ואצל נשים על 57.4%. אל”מ בן שאול אמר שצה”ל זקוק לתלמידים שלמדו מקצועות ריאליים  וציין שישנה ירידה בלימוד המקצועות הללו וזו משפיעה על צה”ל. בן שאול ציין את הפעילויות השונות שנעשות בקהילה לעידוד הגיוס והסביר על גיוס בני העדה האתיופית. יועצת הרמטכ”ל לענייני נשים תא”ל רחלי טבת-ויזל  דיברה על גיוס ושילוב נשים בתפקידים משמעותיים בצה”ל ואמרה שהיא שמחה על המפגש הזה. היועצת ציינה שהעבודה מול הרשויות היא משמעותית וראשי הרשויות הם הפרטנרים הכי חשובים שלהם, ובמטכ”ל ישמחו לשתף פעולה עם הרשויות. טבת-ויזת ציינה שיותר מ-95% מהמקצועות נפתחו לנשים. לאחר הדברים והברכות נערך דו שיח בו הועלו רעיונות לחיזוק הקשר בין הצבא לרשות המקומית לשם ייעול התהליכים לטובת המועמדים לשירות גיוס ולאחריו חילקה ראש אכ”א את תעודות ההערכה וההוקרה לראשי הרשויות המצטיינות.

ראש העיר, סימון אלפסי: “אני גאה כל שנה מחדש להגיע לבסיס הקליטה והמיון ולקבל תעודת הצטיינות על הישגי בנות ובני הנוער לגיוס לצה”ל. גאווה גדולה להיות חבר של קבע במועדון הרשויות המובילות והמצטיינות. הנוער היקנעמי מביא את היישוב להישגים רבים. ביקנעם יש נוער מצוין שמתגייס בהמוניו. נמשיך לפעול כדי להגדיל ולהעצים עוד יותר את שיעור הגיוס היישובי לצה”ל. יש לנו מדינה נפלאה ונוער נפלא ששומר עליה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter