באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: לפטופ אישי לכל תלמיד

יקנעם: לפטופ אישי לכל תלמיד

תלמידי שכבת ז’ קיבלו 100 מחשבים ניידים לאחר שראש העיר המשיך את תכנית כתו”ם גם לאחר שמכון דוידסון הפסיק את המימון. אלפסי ” יישומה של התכנית הוא נדבך נוסף בשילוב התלמידים בחינוך דיגיטלי”

תכנית “כתו”ם”, אחת מתכניות הדגל שמקודמות ב”אורט אלון” יצאה לדרך לאחר שחולקו כמאה מחשבים ניידים לתלמידי התכנית משכבת ז’, בטקס חגיגי בהשתתפות ראש העיר סימון אלפסי, מנהלת האזור של רשת “אורט”  ד”ר לאה קליינמן, מנהלת “אורט אלון” עדה אברכהן- שמש, הורים והתלמידים הנרגשים.

העירייה מימנה ביחיד עם רשת אורט
תלמיד מקבל את המחשב מראש העיר. צילום: דוברות עיריית יקנעם

ראש העיר ,סימון אלפסי, רצה להכניס את התחום הדיגיטלי לבית הספר לפני  3.5 שנים ולכן קידם שיתוף פעולה עם  “מכון דוידסון”. לדברי אלפסי,  תחילת הדרך היתה קשה, אך מאז ששמה של התכנית הולך לפניה היא זוכה לביקוש רב. מכון דוידסון חותם על חוזה לשלוש שנים בלבד שהסתיימו בשנה שעברה, אך אלפסי החליט להמשיך  לממנה ולהפעילה ואף להרחיבה בשיתוף עם רשת “אורט” ישראל לטובת תלמידי היישוב. אלפסי שיבח את צוות התכנית ב”אורט אלון” שמוביל אותה בהצטיינות. מנהלת האזור ברשת “אורט” ד”ר לאה קליינמן בירכה את התלמידים ואמרה “יש כאן שילוב של אמנות ומחשבים והשילוב הזה הוא שיא השלמות שאפשר לראות. תכנית למידה באמצעות מחשבים היא עוד נדבך בפעילות בית הספר .הטכנולוגיה אינה המטרה אלא אמצעי להגיע להישגים לימודיים טובים יותר”.  ד”ר קליינמן התייחסה גם לפן החינוכי “בסוף הדרך התלמידים יהיו אזרחים איכותיים יותר לצד היותם חוקרים ונבונים, כבוד האדם יהיה ערך שטבוע בהם”.

פרויקט כתו”ם (כיתה, תלמיד ומורה) הינו פרויקט אשר משלב הוראה באמצעות מחשבים ניידים ושילוב מושכל של טכנולוגיה לצורך העצמת הפדגוגיה החינוכית בכיתה. הפרויקט פועל זו השנה הרביעית ביקנעם והשנה הצטרפו אליו שלוש כיתות ז’ חדשות שמצטרפות לשתי כיתות ח’, ולשלוש כיתות ט’ קיימות.

ראש העיר ,סימון אלפסי “תכנית כתו”ם היא תכנית מצוינת והדרישה הגבוהה אליה מוכיחה זאת הלכה למעשה. התכנית היא איכותית ורואים את התקדמותם הרבה של התלמידים הלומדים בה. יישומה של התכנית הוא נדבך נוסף בשילוב התלמידים בחינוך דיגיטלי. אנו חייבים להתקדם ולהתפתח עם הזמן והשלב הבא הוא השלמת ילקוט דיגיטלי.  אני מאחל לכל התלמידים הצלחה גדולה ומודה לרשת “אורט” על שיתוף הפעולה, מברך את עדה המנהלת, עדנה רכזת התכנית ואת כל צוות ההוראה של התכנית על ההובלה והפעילות המצוינת למען קידומם של התלמידים.”

מנהלת “אורט אלון” עדה אברכהן שמש “תכנית כתו”ם הינה אחת מהתכניות המתקדמות של בית הספר. באמצעותה מורים מנגישים את חזית הטכנולוגיה לתלמידים, ומנחילים ידע, מיומנויות למידה וחקר, וכמובן גישה מדעית. הלמידה נעשית ממקום של להט וסקרנות דרך עבודה אישית ו/או קבוצתית באמצעים מתקדמים המתאימים לדור זה. אני מבקשת להודות לעדנה סלע רכזת התכנית על ההובלה המקצועית,  לרשת “אורט ישראל” ולראש העיר על נכונותם לממן את התכנית במאות אלפי שקלים עם יציאת מכון “דוידסון” ממימון התוכנית.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter