באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: ללמוד מהטיטנים

יקנעם: ללמוד מהטיטנים

30 מנכ”לים של חברות כלכליות הגיעו ליקנעם ללמוד על פיתוח פארקי התעשייה ביישוב. אלפסי: “רבים רואים בפארקי התעשייה ביקנעם מודל ארצי לחיקוי ובאים ללמוד מאיתנו”.

משלחת של כ-30 חברות כלכליות בנגב הגיעו לביקור וסיור ביקנעם במטרה להכיר את מודל פיתוח פארקי התעשייה שהקים והוביל ביישוב. בראשית הפגישה סקר ראש העיר  בקצרה בפני האורחים את התפתחותה של יקנעם ודיבר על מערכת החינוך היישובית, הבנייה האיכותית שמקודמת בו, תכנית המתאר של העיר שנעשתה בשיתוף מלא עם התושבים, היותה של יקנעם עיר ירוקה, פרויקטים שמובלים ביישוב למען השמירה על הסביבה,  ההשקעה היישובית בתרבות ובספורט, ריבוי הפארקים וגני המשחקים, ועוד. רה”ע סיפר על התפתחות פארקי התעשייה ביישוב ואמר לאורחים שהוא ליווה אישית כל יזם שהגיע ליקנעם תוך שהוא דואג לענות על כל צרכיו. ראש העיר ציין שבפארקי התעשייה יש כמאה חברות עם מחזור שנתי של כארבעה מיליארד דולר ושהן מייצאות לעולם כולו.

מבוא כרמל
ביקור המנכ”לים. צילום: דוברות יקנעם

אלפסי ציין גם שפיתוח התעשייה בפארקי התעשייה מניע גם את כל העסקים מסביב שעה שמאות עובדים, עובדים בנתינת שירותים לחברות שבפארקים. ראש העיר דיבר גם על פארק “מבוא כרמל” שנמצא בבניה ובשיווק וציין בהקשר אליו שחשוב מאוד שפארק משותף כזה יהיה בכל אזור. כל אלו סיכם ראש העיר משכו ליישוב אוכלוסיית היי טק שראתה גם את כל ההשקעה מסביב ובחרה לעבור להתגורר בו. אלפסי אמר לאורחים שהדבר החשוב ביותר הוא חשיבה לטווח ארוך ובזכות חשיבתו שלו זו, הפארקים זוכים להצלחה ויקנעם הגיעה למה שהגיעה. בהקשר לכך ציין רה”ע שחשוב להיות בזמן הנכון עם הרעיון הנכון.

לאחר ראש העיר, דיבר בפני הפורום מנכ”ל החברה הכלכלית, דוד ביתן שאמר שחשיבה אסטרטגית מתממשת רק שיש חזון ובקרה על הדופק שהדברים מתממשים וזאת עושה סימון. ביתן דיבר על השירותים שמעניקה החברה הכלכלית. ביתן ציין שהחברה הכלכלית אמונה בין היתר על ביצוע פיתוח פארקי היי טק, הקאנטרי פארק, תכנית הפרדה במקור ועוד.

ראש העיר, סימון אלפסי: “רבים רואים בפארקי התעשייה ביקנעם מודל ארצי לחיקוי ובאים ללמוד מאיתנו. כבר מראשית דרכי חשוב היה לי לפתח פה תעשיית היי טק מתוך מטרה ברורה שביום מן הימים תושבי העיר הם שיובילו כאן את התעשייה. היום העתיד טמון בטכנולוגיה ובננו טכנולוגיה וביקנעם מגרים למחשבה, חקר ועיסוק בתחומים הללו כבר מראשית הדרך דרך מערכת החינוך. אני גאה שמאזור שמתפתח כמו הדרום והנגב רואים בנו מודל ובאים ללמוד מאיתנו. יקנעם הפכה למושא להערצה עבור יישובים רבים, ואנו נמשיך לפעול ולהוביל את העיר ופארקי התעשייה בה להצלחות והישגים רבים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter