באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: ליקויים בהסעות

יקנעם: ליקויים בהסעות

דו”ח הבקורת לשנת 2012 אשר נידון בשבוע שעבר מגלה ממצאים קשים בנוגע למערך ההסעות בחינוך המיוחד אשר ברובם כבר תוקנו. צחי דקל: ” מדובר בממצאים חמורים ביותר”

דו”ח מבקר העירייה לשנת 2012 חשף ליקויים חמורים במערך ההסעות של החינוך המיוחד. המבקר בדק את בטיחות הרכבים, תוקף רשיונות הנהגים ותפקוד המלווים. עם זאת יש לציין כי בשל הזמן הרב שעבר מאז נערכה הבקורת רוב הליקויים כבר תוקנו.

דו"ח בקורת
צחי דקל “ממצאים חמורים”. צילום: יח”צ.

על פי הדו”ח, בבדיקה אקראית נמצא כי בארבעה מתוך שבעה מקרים שנדגמו, המלווה לא החזיק את רשימת התלמידים כנדרש בחוק. כמו כן התברר כי חמישה מתוך 15 נהגים הסיעו ילדים ללא היתר וזאת בניגוד להוראה חוקית ולחוזר המנכ”ל של משרד החינוך. על פי הממצאים העירייה לא דרשה ולא קיבלה את צילומי רשיונות הנהיגה של הנהגים ותעודות יושר שלהם. המבקר מצא גם ליקויים בטיחותיים ברכבי ההסעות. כך לדוגמה רכבי ההסעה לא הכילו ערכת מילוט ואלונקה מתקפלת, באחד הרכבים מטף הכיבוי לא היה בתוקף כשברכב נוסף לא היה כלל מטף.

לדברי המבקר במחלקת ההסעות מועסקת פקידה אחת בלבד שעושה ככל יכולתה ואף פיתחה עזרים לניהול עבודתה אלא שכמות העבודה גדולה מדיי. טולדנו ציין כי העירייה מחוייבת למנות קצין רכב בעל רשיון רכב לכל כלי הרכב הקיימים בעירייה, דבר שאכן בוצע. כמו כן המליץ המבקר לרכוש תוכנה ייעודית לניהול ההסעות ועל פי תשובתו של גזבר העירייה כבר יצא מכרז בנושא.

מבקר העירייה, רפי טולדנו: “רשימת התלמידים אינה רק צורך פורמלי אלא מהותי ביותר, בכל מקרה שעלול לקרות במהלך ההסעה. הרשימה מהווה מקור חשוב למניעת תקלות של שכחת תלמיד בהסעה”. לגבי תיקון הליקויים אמר טולדנו “רוב הליקויים כבר תוקנו”

יו”ר וועדת הבקורת, צחי דקל: “מדובר בממצאים חמורים ביותר”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter