באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם : להרגיש כמו בניו יורק

יקנעם : להרגיש כמו בניו יורק

כ- 160 שנה לאחר שתוכנן ונבנה הסנטרל פארק בניו יורק, תחנוך יקנעם ‘סנטרל פארק’ מוביל ויפיפה משלה. מהנדסת המועצה ” השלד הירוק ביקנעם הרוקם עור וגידים בימים אלו מהווה חוט שדרה אורבני, ערכי, מרכזי וחשוב בהתפתחות העירונית”

חודשים של עבודה מאומצת עומדים להסתיים בתוך שבועות אחדים בהשלמת ה’סנטרל פארק’ של יקנעם שצפוי להיחנך בתוך כחודש ולשמש פארק ייחודי ומיוחד המאחד בתחומו מבני  חינוך, תרבות, ספורט ופנאי לכל המשפחה. בימים אלו פועלים במקביל שלושה קבלנים ומשלימים במרץ רב את העבודות ברחוב האלונים, בפארק רבין ובאזור נחל קרת בעלות כוללת של  כ- 6 מיליון ₪ כשהמטרה היא לקשור את קטעי הפארקים לפארק אחד המשכי ורציף שכולל בתוכו שלושה פארקים גדולים ועוד אטרקציות רבות נוספות. במסגרת הפרויקט צפויות להסתיים עבודות החיבור בין פארק הבנים לפארק רבין באמצעות שבילי הליכה רגליים ורכיבה על אופניים. בנוסף לכך מושלמות עבודות החיבור של פארק רבין לגשר שנבנה לאחרונה ואשר מחבר את האמפיתאטרון המחודש ואת אשכול הפיס לפארק בריכות נחל קרת.

פארק נחל קרת
נחל קרת, חלק מהסנטרל פארק. צילום: רונן צומר

סיום כל העבודות יביא לכך שתוך חודש ימים ליקנעם יהיה ‘סנטרל פארק’ משלה שמשתרע על כשני קילומטרים אורך ושכולל בתוכו כ- 200 דונמים של פארקים, פינות ישיבה, מתקני ספורט, מתקני פיקניק, נחלים, בריכות זורמות, פינות הצללה, מתקני כושר ומגרשי ספורט הקשורים על ידי רצף של שבילי הליכה ורכיבה על אופניים. בנוסף לאלו יחוברו לפארק מוסדות כגון המתנ”ס והספרייה, ומתקני ספורט שונים כדוגמת מרכזי הטניס, הקאנטריפארק ומגרשי הפאמפטארק והסקייטפארק החדישים שתחילת ביצועם צפויה להיות בחודשים הקרובים. לאורך הפארק צפויים להיערך גם אירועים יישוביים וקהילתיים שונים.

ראש העיר, סימון אלפסי: “הסנטרל פארק הוא אחד הפרויקטים הגדולים ביותר שהעירייה מקדמת ואני עובד עליו מזה שנים רבות. יקנעם היא עיר ירוקה בה שומרים על הטבע והסביבה בכל פינה, והובלת הפרויקט היא נדבך נוסף בפעילותינו לשמירה על הירוק. יקנעם היא עיר של ספורט וטבע  ואני בטוח שהפארק על כל מתקניו יעודד להליכה ולבילויים משפחתיים וחברתיים. אני מאמין שהשלמת הפרויקט תוסיף לאיכות החיים הגבוהה בעיר ותאפשר לתושבים ליהנות ולטייל. האזור כולו לאחר סיום העבודות יהיה מתחם ענק של פנאי חינוך, תרבות, וספורט לכל המשפחה. לא ירחק היום ויקנעם כולה תונגש במלואה להליכה ולרכיבה על אופניים”.

מהנדסת העיר, אדריכלית עירית טלמור: “השלד הירוק של העיר כולל טבעת ירוקה המקיפה את כל העיר, ושלד של פארקים החוצה את העיר לאורכה ומשתזר עם ערוצי הנחלים: נחל השניים, נחל סנין ונחל קרת. לאורך אותו ציר עירוני מרכזי הולכים ונשלמים קטעי השבילים באופן שמאפשר רצף נגיש של פעילויות הכוללות פנאי נופש, ספורט ותרבות לכל הגמלאים ולכל המשתמשים. השלד הירוק ביקנעם הרוקם עור וגידים בימים אלו מהווה חוט שדרה אורבני, ערכי, מרכזי וחשוב בהתפתחות העירונית תוך שמירה על צביון ירוק ואיכותי לרווחת התושבים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter