באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: להחזיר את קווי הלילה

יקנעם: להחזיר את קווי הלילה

סיעת יקנעם הצעירה פנתה לשר בתחבורה, בתיאום עם ראש העיר, להחזרת קווי הלילה בין יקנעם לרמת ישי. יאיר פרימן: “קוי הלילה מונעים מצעירים מלסכן את עצמם ואת סביבתם בשל נהיגה בשכרות”.

חברי סיעת יקנעם הצעירה, יאיר פרימן ואריק וקנין פנו אל שר התחבורה על מנת שיחזיר לפעילות את קווי הלילה בין יקנעם לבין אזור הבילוי שברמת ישי וזאת לאחר שלאחרונה הגיעו לחברי הסיעה לא מעט תלונות של צעירים תושבי העיר שנהגו להשתמש בקווי לילה בלילות לפיהם משרד התחבורה החליט לבטל קו לילה בין יקנעם לרמת ישי.  הקו משמש עורק מרכזי בחיבור בין העיר יקנעם למרכז הבילויים של רמת ישי. לטענת משרד התחבורה הקו בוטל בגלל חוסר בשימושו.  אך, כאמור בקשות שנתקבלו אצל תנועת יקנעם הצעירה מעידות שאכן נעשה שימוש בקווי הלילה האלה.

קוי לילה
יאיר פרימן, פנה אל שר התחבורה.

בתיאום עם ראש העיר, סימון אלפסי, שיגרו חברי הסיעה יאיר ואריק, מכתב לשר התחבורה עם בקשה להחזיר את קווי הלילה לרמת ישי במתכונת מצומצמת.  במכתב תיארו חברי המועצה את חשיבותו של הקו שכן מדובר במקומות הבילוי הקרובים ביותר ליקנעם. בנוסף, הציעו חברי המועצה לסייע בפרסום קווי הלילה לטובת המודעות של הצעירים לקיומם. כיום, קווי הלילה הקיימים ביקנעם הם לחיפה בלבד. ולכן ביקשו יאיר פריימן ואריק וקנין שהקו לרמת ישי ימשיך להתקיים במתכונת מצומצמת וזאת מכיוון שהנסיעה ברכבים למקומות בילוי מסוכנת בשל העובדה שהצעירים נוהגים לשתות. קווי הלילה פותרים את העניין בכך שהם מביאים את המבלים לאזור הבילוי ומחזירים אותם בסיומו.

במכתב לשר כתבו תנועת יקנעם הצעירה: ״לאור בדיקה שעשינו בשטח עם צעירי העיר בהחלט יש דרישה לקווי לילה במיוחד לאור העובדה שמקומות הבילוי הקרובים ביותר ליקנעם וליישובי הסביבה במועצה האזורית מגידו הם ברמת ישי, ולכן בכדי שצעירי העיר ייסעו בבטחה ללא סכנה של נסיעה בשכרות יש צורך בקו אחד או שניים הלוך וחזור.  אנו מסכימים עם החלטת המשרד שאין צורך בקווים רבים, אולם הפתרון שמוצע לבטל את הקו כליל פוגע בצורה אנושה בצעירי העיר יקנעם והסביבה. ובמיוחד בימים אלה של הקיץ והחופש״.

יו״ר סיעת יקנעם הצעירה, יאיר פרימן: צעירים מיקנעם נוהגים לבלות ברמת ישי וחשוב שתהיה להם אפשרות להשתמש באוטובוס כי כך הם לא נוהגים ולא מסכנים את עצמם או סביבתם לאחר שתיה ועייפות ביציאות לפאבים. נמשיך לפעול בעניין לצד ראש העיר ולהרחיב את קווי לילה למקומות בילוי נוספים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter