באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: כפר הזית

יקנעם: כפר הזית

למעלה מ-400 עצי זית נשתלו בשכונת ‘שער הגיא’ במסגרת פרויקט ‘כפר הזית’ המהווה חלק ממדיניותו של אלפסי לסיים את פיתוח השכונה לפני תחילת האכלוס. אלפסי: “אמשיך לדאוג ששני שליש מהשטחים יהיו שטחים ירוקים”.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי ממשיך לקדם את מדיניותו ולפיה קודם בונים שכונה על כל מוסדותיה הציבוריים ומפתחים את הסביבה, ורק לאחר מכן מאכלסים אותה, כך שהתושבים מראשית דרכם נהנים במשכנם החדש מקבלת שירותים מלאים לצד הנאה מפיתוח סביבתי. במסגרת מדיניות זו פועלים בעיריית יקנעם  על פיתוח סביבתי מקיף לשכונה הירוקה המובילה – ‘שער הגיא’ ולאחרונה נשתלו בשכונה 423 עצי זית, ובהמשך יישתלו עצים נוספים על פי מידת הצורך ובהתאם לקיבולת.

כפר הזית
העצים שנשתלו בשכונת שער הגיא. צילום: דוברות יקנעם.

עיריית יקנעם לקחה על עצמה לפתח בשכונת ‘שער הגיא’ 40 דונמים של שטחים פתוחים מתוך סה”כ של מאה דונמים ברחבי השכונה כולה, ומתוך מטרה שאלו יהיו חורשות עתירות עצים שונים ומגוונים. במסגרת הפרויקט שכבר זכה לכינוי ‘כפר הזית’ ייהנו תושבי השכונה מעצי זית רבים שייתנו גם פרי וגם צל, וזאת לאחר שהעירייה השלימה את הכנת התשתיות במקום, ובין היתר הכניסה מערכת השקיה חכמה. פרויקט ‘כפר הזית’, והשמירה על הטבע ועל הסביבה הם המשך לפרויקטים אחרים דומים שקודמו ביקנעם, כאשר רק לפני מספר חודשים נשתלו כ-200 עצי זית ברחבי העיר, ובין היתר בטיילת היער ובשדרות רבין בצמוד למתחם הקאנטריפארק.

ראש העיר, סימון אלפסי: “יקנעם היא עיר ירוקה מובילה גם בתואר וגם במעשים. כעיר ירוקה מובילה, אני שמח שאנו ממשיכים לפתח את הסביבה ולשמור על הירוק, ואנו עושים את פעילותינו טרם אכלוס השכונה שזה דבר שאין לו כמעט אח ורע ביישובים אחרים. פרויקט ‘כפר הזית’ מגיע אחרי פרויקטים דומים שהובלנו ברחבי היישוב ובהם נשתלו עצי זית רבים. ביקנעם מאמינים בשמירה על הטבע והסביבה ולצד צמיחת העצים גם היישוב צומח. הטבע דואג לנו ואנו לו, ואנו נמשיך לשמור על השטחים הירוקים ולפתחם ולדאוג ששני שליש מהשטחים יהיו שטחים ירוקים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter