באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

כניסה נוספת לאורט אלון יקנעם

כניסה נוספת לאורט אלון יקנעם

כניסה חדשה לאורט אלון מכיוון רחוב האלונים בקרבת היכל התרבות תכנס לשימוש לאחר החגים. אלפסי: “אני מאמין שהכניסה החדשה תפתור הן את הבעיה של עומסים הקשורים בכניסה אחת והן את הבעיה של עומס בחניה”.

ראש העיר סימון אלפסי נפגש עם מנהלת בית הספר התיכון אורט אלון יקנעם, עדה אברכהן שמש, והעלה בפניה הצעה לפתוח כניסה ויציאה נוספת לבית הספר. אלפסי ציין שהכניסה החדשה תקל על עומס התלמידים בכניסתם לבית הספר וגם תסייע בבעיית החניה בסמוך  לבית הספר. מתחם אשכול הפיס יהפוך לכניסת צוות  בית הספר בלבד. על פי הרעיון יותקן בכניסה לאשכול הפיס שער חכם ושעון דיגיטלי שיפתח את השער בהעברת כרטיס וזה יינתן לכל הצוות באורט אלון. השער וכרטיס הכניסה יאפשרו לוותר על המאבטח שנמצא במקום וזה יועבר לכניסה ויציאה חדשה שהעירייה הכינה זה מכבר, אך טרם נעשה בה שימוש. אזור אשכול הפיס מסוכן מבחינה בטיחותית להורדת תלמידים ולאור זאת נמצא פתרון שאינו מסכן אותם.

נשק וסע
אורט אלון, כניסה נוספת. צילום: רונן צומר.

ראש העיר בדק את הנושא מבחינה תחבורתית וציין שלאור גידול במספר התלמידים, חובה ליצור כניסה ויציאה נוספת מבית הספר וציין שהעירייה הכינה כניסה כזאת כבר לפני שנתיים דרך רחוב אלונים ובנוסף ליתרונה ככניסה ויציאה נוספת, יש גם תחנת אוטובוס במקום, כך שהתלמידים יוכלו להגיע בתחבורה ציבורית ולהיכנס ישירות לבית הספר. אלפסי ציין שהפתרון הזה גם יענה על בעיית החניה שכן לאלו שיגיעו ברכבים יש חניה ברחוב אלונים, ובעיקר בהיכל התרבות הסמוך. השימוש בכניסה החדשה צפוי להתחיל לאחר תקופת החגים.

ראש העיר, סימון אלפסי: “אורט אלון צומח וגדל משנה לשנה ויש צורך בכניסה ויציאה נוספת. לשמחתי התכוננו מראש וכבר הכנו כניסה כזאת ואני מאמין שהיא תפתור הן את הבעיה של עומסים הקשורים בכניסה אחת והן את הבעיה של עומס בחניה. הכניסה החדשה סמוכה לתחנת אוטובוס ובקרבת מקום יש חניות רבות בשעות אלו של הבוקר והצהריים. עיריית יקנעם מקפידה על כללי הבטיחות וגם כאן לא נתפשר על בטיחות התלמידים וצוות בית הספר”.

מנהלת אורט אלון יקנעם, עדה אברכהן שמש: “אני חושבת שהפתרון שהוצע הינו פתרון מצוין, הוא יקל על כניסת ויציאת  התלמידים בשעות העומס ויאפשר להורים להוריד ולהעלות את ילדיהם בצורה בטוחה בכביש ברחוב אלונים “.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter