באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: יקיר העיר

יקנעם: יקיר העיר

יקנעם תעניק לשר עמיר פרץ את תואר יקיר העיר על תרומתו המכרעת להובלת פרויקט כיפת ברזל. אלפסי: “קרוב לחודש ימים שכיפת ברזל מיירטת עשרות ומאות טילים שנורים לדרום הארץ ולגוש דן”

מועצת עיריית יקנעם אישרה פה אחד את המלצתו של ראש העיר, סימון אלפסי, להעניק את תואר יקיר העיר לשר להגנת הסביבה, עמיר פרץ, על תרומתו הרבה  והמכרעת לפיתוח פרויקט כיפת ברזל בהיותו שר הביטחון בשנת 2006. בתעודת ההוקרה שתינתן  לשר פרץ בטקס שצפוי להתקיים במהלך החודש הבא נכתב בין היתר שיקנעם מתכבדת וגאה להעניק לשר עמיר פרץ את עיטור יקיר העיר על הובלת פרויקט כיפת ברזל, ושבהובלת הפרויקט ובעמידתו אל כל המתנגדים הוא הוכיח מנהיגות יוצאת דופן, ראייה לטוח ארוך, ויכולת קבלת החלטות, הגם שאינן בקונצנזוס, ובכך הביא להישג פורץ דרך.

כיפת ברזל
סימון אלפסי, יעניק את תואר יקיר העיר לעמיר פרץ. צילום: רונן צומר.

עמיר פרץ כיהן כשר הביטחון ה- 16 של מדינת ישראל ושימש בתפקיד כשנה וחודש. בתקופה זו הוא אישר את פיתוח מערכת כיפת ברזל, וזאת למרות ההתנגדות הרבה שהייתה לביצוע הפרויקט בקרב גורמים רבים, הן במערכת הביטחונית, והן בזו הפוליטית. פרץ טען בזמנו שמדובר בפרויקט “החשוב ביותר בעת הזו” ועל כן יש להגדיר את תכנית הפיתוח כתוכנית חירום ולזרזה ככל האפשר מאחר והכיפה תיתן מענה לרקטות לטווח קצר ומענה זה הינו מחויב והכרחי.

למערכת כיפת ברזל יתרונות רבים והיא הוכיחה את יעילותה בשני סבבי הלחימה האחרונים בעזה, ובעיקר במבצע הנוכחי “צוק איתן” שעה שיירטה מאות מהטילים שנורו לעבר דרום ישראל, גוש דן, השפלה ואפילו צפון הארץ, ובכך סייעה לעמידתו האיתנה של העורף.  המערכת שפעלה בהצלחה רבה כבר במבצע “עמוד ענן”, התייעלה מאז ועברה עוד שיפורים רבים. כיפת ברזל נחשבת במערכת הביטחון, בצה”ל ובתעשיות הביטחוניות לסיפור הצלחה ומדינות מהמזרח הרחוק, דרום אמריקה, אירופה וגם ארה”ב הביעו התעניינות בה. ההערכות הן כי עלותה של כל סוללת כיפת ברזל, כולל מכ”ם וטילי היירוט שלה, היא בין 60-80 מיליון דולר ועלות כל טיל מיירט היא 35-50 אלף דולר.

ראש העיר, סימון אלפסי: “אני מברך על אישור המועצה פה אחד להעניק לשר הביטחון לשעבר, עמיר פרץ, את תואר יקיר העיר. הדבר מעיד על הקוצנזוס הרחב שיש לגבי החלטתו להוביל את פרויקט כיפת ברזל. קרוב לחודש ימים שכיפת ברזל מיירטת עשרות ומאות טילים שנורים לדרום הארץ ולגוש דן  והמערכת מוכיחה את יעילותה. השר פרץ בהחלטתו הלא פופולארית תרם רבות להגנה  על תושבי ישראל והוא ראוי לכל התשבחות על כך”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter