באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: יותר זהירים

יקנעם: יותר זהירים

דו”ח הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים קובע: ירידה חדה בתאונות הדרכים ביקנעם. ראש העיר, סימון אלפסי: “אנחנו תמיד שואפים לכמה שפחות תאונות. קורא לכולם להיות זהירים”

נתוני תאונות הדרכים שפורסמו לאחרונה בדו”ח תאונות דרכים ונפגעים של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים לשנת 2013 מצביעים על ירידה חדה במספר תאונות הדרכים ובמספר הנפגעים ביקנעם לעומת השנה שקדמה לה.

זהירות בדרכים
סימון אלפסי, קורא לכולם להיות זהירים. צילום: רונן צומר.

מנתוני הדו”ח עולה שישנה ירידה של 31% בתאונות הדרכים הקלות (תשע לעומת 13), וירידה של 25% בתאונות הדרכים הקשות (שלוש לעומת ארבע). בנוסף לכך, בעוד שבשנת 2012 היו בתאונות הדרכים עשרים פצועים קל וארבעה פצועים קשה, בשנת 2013 עמד מספר פצועי קל על שלושה עשר, ושלושה פצועים קשה. המשמעות היא ירידה של 35% בפצועי קל ו-25% בפצועים קשה. נתוני התאונות שהתרחשו בצמתים ואשר נקראים תאונות מסוג חזית אל צד מצביעים גם הם על ירידה, ובעוד שבשנת 2012 היו שבע תאונות כאלו, בשנת 2013 מספרם ירד לארבע – ירידה של 43%. הסיבה לירידה היא השיפורים שביצעה עיריית יקנעם בצמתים. מנתוני תאונות דרכים מסוג פגיעה בהולכי רגל עולה שבשנת 2013 הייתה ירידה של 67% במספר התאונות הללו (אחת לעומת שלוש), וירידה של 33% במספר תאונות הדרכים הקלות (שתיים לעומת שלוש).

ראש העיר, סימון אלפסי: “אני מעודד מאוד לראות שיש ירידה חדה במספר תאונות הדרכים וכפועל יוצא מכך במספר הנפגעים. לשמחתי יקנעם היא עיר בטוחה אבל אנחנו תמיד שואפים לכמה שפחות תאונות. עיריית יקנעם חושבת ופועלת כל הזמן איך עוד לשפר ולסייע לנהגים לנסוע בטוח יותר ואני שמח שהכיכרות שבנינו והשיפורים שאנו מבצעים על בסיס קבוע מוכיחים את עצמם והדבר בא לידי ביטוי בפחות תאונות ובפחות נפגעים. יקנעם היא עיר צעירה עם ילדים ובני נוער רבים וגם עם אוכלוסייה בוגרת וחשוב שכולם ירגישו הכי בטוחים. נמשיך לקדם את נושא הבטיחות בדרכים ביישוב, ואני קורא גם לנהגים לנהוג במשנה זהירות ותמיד לצפות לדבר שהכי לא צפוי, ולהולכי הרגל ורוכבי האופניים להיות זהירים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter