באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: יוצאי אתיופיה בפרויקט אקולוגי

יקנעם: יוצאי אתיופיה בפרויקט אקולוגי

14 תושבי יקנעם, נשים וגברים, משתתפים השנה בפרויקט הגינה האקולוגית הקהילתית שבסמוך לבית הספר ‘הדסים’. אלפסי: ” פרויקט החווה החקלאית הוא פרויקט מוביל עם יתרונות עצומים”

בעיריית יקנעם ובמרכז להעצמה ולפיתוח הקהילה ממשיכים לפעול למינוף קהילת יוצאי אתיופיה, וכחלק מפעילות זו הכשירה העירייה בסמוך לבית הספר ‘הדסים’, חווה חקלאית בה יוכלו בני הקהילה המבוגרים לעבד את האדמה ולגדל את הגידולים השונים בהתאם לעונות השנה.

חווה אקולוגית
תלמידי בית הספר הדסים עובדים בשדה. צילום: דוברות עיריית יקנעם

בפרויקט משתתפים שבעה גברים ושבע נשים, ואלו מגיעים לחווה שלוש פעמים בשבוע ומעבדים את האדמה, ומגדלים גידולים שונים כדוגמת אפונה, שום וכיוצ”ב. בנוסף לכך הם גם מגדלים גידולים מזנים שהובאו במיוחד מאתיופיה. הגידולים כולם הינם גידולים אורגניים ללא כל ריסוס. בנוסף לפעילותם בחווה, חברות וחברי הקבוצה נוסעים יום בשבוע לקטיף בנהלל ומסייעים בהתנדבות מלאה לארגון ‘לקט ישראל’ הפועל במקום בעבודות הקטיף השונות.

העובדה שהחווה הוכשרה בסמוך לבית הספר ‘הדסים’ מאפשרת  לפעול בשיתוף פעולה עם מרכז הקיימות שפועל בבית הספר. תלמידי השכבות א’, ג’, ד’ וכיתות החינוך המיוחד של בית הספר יוצאים פעם בשבוע, עם המורה אנליה אלוני, לעבודת חקלאות בגינת בית הספר, כחלק מלימודי הקיימות אותם מקדם בית הספר.  קיומה של החווה בסמוך לבית הספר מאפשר לילדים להצטרף גם לפעילות בחווה, ללמוד מהמבוגרים המנוסים איך עושים חקלאות מקצועית, להכיר גידולים שונים, להיעזר בידע שלהם לקידום הגינה בבית הספר וגם לעזור להם בשתילה, פיזור קומפוסט, ניכוש עשבים, ועוד. עבודת האדמה מחברת בין הילדים למבוגרים ומסבירה לצעירים על הדרך בה מגדלים את הירקות עד שאלו מבשילים ונאכלים ודרכה הם לומדים להכיר את מקורות המזון שלהם, להעריך את הסביבה הקרובה ואת הטוב שבלעבוד יחד.

ראש העיר, סימון אלפסי: “פרויקט החווה החקלאית הוא פרויקט מוביל עם יתרונות עצומים, והוא מהווה הוכחה נוספת לקליטתם המצוינת של בני הקהילה האתיופית ביקנעם. בזכות הפרויקט  בני הקהילה יכולים לעסוק בעבודה חקלאית בדיוק כפי שעסקו בארץ מולדתם, ודרך עבודת האדמה הם מבטאים את חריצותם ומסירותם לאדמה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter