באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: חשמל תלת פאזי לשכונה הוותיקה

יקנעם: חשמל תלת פאזי לשכונה הוותיקה

הלחץ עזר: חברת החשמל תקים תחנת שנאים זעירה בשכונה הוותיקה שתאפשר חיזוק התשתיות וחיבור תלת פאזי. אלפסי: “לא יהיה מצב של הפסקות חשמל יזומות בימים בהם שורר מזג אויר קיצוני”.

חדשות YCOM: לאחר מאבק ממושך של מספר שנים מול חברת החשמל שכלל דיונים רבים ופגישות עם שרים אחראיים, מנכ”לי משרדיהם ובכירים בחברת החשמל, נענו בחברה לבקשתו של ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי ויקימו תחנת שנאים זעירה (תט”ז) בשכונה הוותיקה בפינת הרחובות נרקיסים ויסמין.

חדר שנאים - א.י. ביתנית
חדר שנאים – א.י. ביתנית

במהלך הפגישות בין ראש העיר לחברת חשמל טען אלפסי שלאור התרחבות השכונה, בניית בתים נוספים ויחידות דיור, התשתיות במקום כבר אינן מספיקות ויש צורך בשדרוגן ובהרחבתן. בחברה טענו מצידם שהתשתיות הקיימות בהחלט מספיקות, והציעו להוסיף שנאי על עמוד מתח גבוה קיים בצמוד לגדר בית הספר ‘אורנים’ ולמגורים שליד, ולכך סירב אלפסי בכל תוקף מאחר ולא רצה  שיהיה שנאי כזה בצמוד לבית ספר או לבתי תושבים מאחר והדבר עלול לסכן את ביטחון התלמידים והדיירים באזור. בסופו של דבר הסכימו בחברת החשמל להגיע לסיור חוזר בשכונה שיזמה העירייה ולאשר שצ”פ (שטח ציבורי פתוח) פינתי שהעירייה איתרה ושניתן יהיה להקים בו את התחנה, מה שיביא לחיזוק תשתיות החשמל בשכונה ויאפשר לדיירים לצרוך חשמל דרך שלוש פאזות. עתה לאחר שמתכננת חברת החשמל אישרה את השטח נמצאת הקמת התחנה בשלבי תכנון והיא צפויה  להיות מוכנה במלואה במהלך החודשים הבאים.

הצורך בהקמת תחנת שנאים זעירה עלה לאחר שהשכונה הוותיקה גדלה ונבנו בה דירות חדשות נוספות כמו גם יחידות דיור, ובתים רבים הורחבו, והיה צורך לספק חשמל בצורה מוגברת לשכונה כולה.

ראש העיר, סימון אלפסי: “אני נאבק כבר שלוש שנים עם חברת החשמל על מנת להסדיר את כל נושא החשמל בשכונה הוותיקה.  השכונה גדלה כל הזמן ויש הכרח בשדרוג התשתיות. בחברת החשמל רצו להקים תחנת שנאים בצמוד לבית הספר ‘אורנים’ ולזה סירבתי בכל תוקף ועמדתי על כך שיאושר לנו מקום חלופי שאין בו חשש לקרינה למוסדות חינוך או בתי תושבים. אני מאמין שתוך מספר חודשים תחנת השנאים תעמוד במקומה ותספק חשמל לכל תושבי השכונה, גם בימים ובשעות עומס ארציות, ולא יהיה מצב של הפסקות חשמל יזומות בימים בהם שורר מזג אויר קיצוני”.

ביקנעם גם החלו לפני מספר חודשים בפרויקט הטמנת קוי המתח הגבוה

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter