באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: חיזוק קוריאני לקשרי החוץ

יקנעם: חיזוק קוריאני לקשרי החוץ

בעקבות ביקורו של חבר מועצת העיר, יאיר פריימן, יו״ר וועדת קשרי חוץ ויו״ר יקנעם הצעירה בדרום קוריאה ולאחר שהצליח לעניין גורמי ממשל ושגרירות קוריאה בתעשיות המתקדמות שבעיר יקנעם – השגריר של קוריאה בישראל הודיע שיגיע לביקור ביקנעם לצד השגריר המדיני האחראי על הקשרים הכלכליים של קוראה על מנת לחפש השקעות ולשוחח על שיתוף פעולה כלכלי בין קוריאה לבין חברות עסקיות ביקנעם.

אפשרויות לשיתוף פעולה עסקי בין קוריאה לבין חברות ביקנעם. זו התוצאה של ביקורו של יאיר פריימן, יושב ראש תנועת ‘יקנעם הצעירה’ אשר מכהן גם כמחזיק תיק קשרי החוץ של העירייה במשלחת של צעירים לדרום קוריאה. כזכור, נבחר פריימן לייצג את יקנעם ואת ישראל במשלחת של מנהיגים צעירים אשר נשלחו מטעם השלטון המקומי לדרום קוריאה. במסגרת הביקור נפגשו הצעירים עם גורמי ממשל בקוריאה ושוחחו על אפשרויות של שיתופי פעולה עסקיים, תרבותיים ועירוניים. במסגרת הביקור שוחח יאיר רבות עם השגריר המדיני של קוריאה בישראל אשר אחראי בין היתר לקשר בין חברות עסקיות והשקעות כלכליות של מדינת קוריאה לבין ישראל. ובעקבות זאת השגריר המדיני מעוניין לבוא ולסייר ביקנעם לצד השגריר של קוריאה בישראל.

יקנעם הצעירה
יאיר פרימן עם שגריר קוריאה. צילום: דוברות יקנעם.

פריימן סיפר למארחיו בקוריאה על התעשייה העניפה שיש בעיר יקנעם.  מדינת קוריאה היא אחת הכלכלות החזקות והמתקדמות בעולם וגורמים כלכליים רבים בה מחפשים השקעות ואפיקי רווח כלכליים מחוץ לגבולות המדינה המתפתחת. היום לכולם יש טלפון סמסונג ו LG אבל מעטים מבינים את החשיבות שהכלכלית של המדינה, גם אם הם נוסעים ברכבי יונדאי וקאיה.

השגריר המדיני של קוריאה בישראל פנה השבוע לעירייה בבקשה לבוא לביקור של יום שלם ביקנעם על מנת להתרשם מן התעשיה העניפה ובכדי שיכיר את החברות השונות שיש ביקנעם וזאת במטרה שכאשר יבואו משקיעים קוריאנים אליו וישאלו היכן להשקיע הוא יוכל להפנות אותם למקומות עסקים ביקנעם. קוריאה אמנם יודעת להקים חברות ענק אולם תחום ההייטק אצלם לא מפותח כמו בארץ ולפיכך יש אצלם התעניינות עצומה בתחום ההייטק וכאן הקשר הבריא ליקנעם.

יאיר פריימן , מחזיק תיק קשרי החוץ בעירייה:״ אני שמח שהביקור הוכיח את עצמו וכעת יש לביקור תרומה ליקנעם חזרה באמצעות השקעות חוץ שיגיעו לעיר. אני סמוך ובטוח שהשגריר של קוריאה והשגריר המדיני אשר אחראי בין היתר על הקשרים הכלכליים של קוריאה בישראל יגיעו ליקנעם, יתרשמו ממה שיש לנו כעיר להציע ואף יכניס השקעה קוריאנית לחברות ביקנעם ובכך גם לעיר שלנו.  אני גם מקווה שבקרוב תגיע משלחת של צעירים לעיר וכך נמשיך את הקשרים הכלכליים בין המדינות שלנו וגם את ההשקעה הגדולה שיכולה להיות לנו ולחברות ביקנעם מהשקעות ושיתופי פעולה של חברות קוריאניות בחברות אשר נמצאות ביקנעם. נמשיך לסייע בפיתוח העיר בצד החברתי, דיור לצעירים חינוך וגם פיתוח כלכלי של ההייטק פארק הקיים והפארק החדש”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter