באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: חידון התנ”ך המחוזי לנוער התקיים בעיר

יקנעם: חידון התנ”ך המחוזי לנוער התקיים בעיר

יקנעם אירחה השבוע את חידון התנ”ך המחוזי לנוער והמנצחים ייצגו את הצפון בתחרות הארצית. אלפסי ” ספר הספרים הוא התשתית לקיומו הנצחי של עם ישראל בארץ ישראל”

העיר יקנעם לבשה חג כאשר אירחה השבוע בהיכל התרבות את חידון התנ”ך המחוזי לנוער לשנת תשע”ג שנערך בסימן: “מנהיגות: בן גוריון ובגין”. החידון כלל שני מושבים. במושב הראשון התחרו תלמידי בתי הספר הכלליים, ובמושב השני התמודדו תלמידי בתי הספר הדתיים של המחוז.

במושב הראשון בירך ראש העיר סימון אלפסי את המתמודדות והמתמודדים ואמר שלבו מתמלא גאווה לנוכח כל כך הרבה בני נוער שהעמיקו ושקדו בלימודי התנ”ך

חידון התנ"ך המחוזי לנוער התקיים ביקנעם
ראש העיר, סימון אלפסי, מעניק תעודה לאחת המנצחות. צילום: רועי אדוט

במטרה להכיר את תולדות עם ישראל ואת מקורותיו, והוסיף שספר הספרים הוא התשתית לקיומו הנצחי של עם ישראל בארץ ישראל. מפקחת משרד החינוך במחוז הצפון רחל שחם אמרה שהחידון הוא אחד האירועים החשובים במחוז, והוסיפה שהתנ”ך הוא מקור הספרות העיקרי שנכתב בישראל והוא התשתית התרבותית של עם ישראל על כל גווניו. מנהל מינהל חינוך ונוער במחוז הצפון יוסי כיטוב אמר שהשנה הנושא הוא מנהיגות פורצת דרך, ומשה הכין את עם ישראל לכניסה לארץ ישראל, בן גוריון מימש את החזון הלכה למעשה והביא לתקומת ארצו בארץ הקודש, ובגין עשה צעד נוסף ופתח בתהליך שלום. כיטוב הוסיף שכולם היו פורצי דרך וסימון אלפסי  פרץ את הדרך ביקנעם והפך את העיר לעיר ואם מובילה בישראל.

לאחר הדברים התמודדו 18 בנות ובני נוער שהשיגו את התוצאות הטובות ביותר במבחן שנערך שעה קודם לכן ועלו לשלב זה. בשלב זה התמודדו גם היקנעמים משה טברו וניצן יוסף. השלב כלל שני מחזורי שאלות וממנו עלו שבעה מתמודדים לשלב הבא שכלל משחקי מחשב על “מנהיגים בתנ”ך” ובו הם היו צריכים לענות על 4 שאלות תוך דקה. לשלב השלישי והאחרון עלו חמישה מתמודדים והוא עסק בנושא “מנהיגים חכמים” ובו נשאלו שבע שאלות זהות. הזוכה בחידון ומי שהוכתרה ככלת המחוז ותעלה לחידון הארצי היא קטיה קפריבקו מ”אורט” מעלות. בסיום שלב זה הוענקו תעודות וספרי תנ”ך לכל המתמודדים, וזוג עטים מתנת ראש העיר. כל אחד משלושת המקומות הראשונים קיבל פרס נוסף מתנת הרשות המארחת.

במושב השני התמודדו תלמידי בתי הספר הדתיים. לשלב זה הגיעו שישה עשר מתמודדים שהשיגו את הציונים הטובים ביותר בבחינת הבוקר. שמונה מאלו עלו לשלב הבא וחמישה לשלב הגמר שעסק בצדק, שוויון וכלכלה. לזוכה במושב זה הוכתר שלו יהוידע מישיבת הזורעים והוא הוכתר כחתן התנ”ך המחוזי. בסיום השאלות הוענקו תעודות וספרי תנ”ך לכל המתמודדים וזוג עטים מתנת ראש העיר. כל אחד משלושת המקומות הראשונים קיבל פרס מתנת הרשות המארחת. שני הזוכים ביום החידון יתמודדו בתחרות הארצית.
ראש העיר, סימון אלפסי “יקנעם שמחה לארח את חידון התנ”ך ורואה בכך זכות גדולה. החידון הוא הרבה יותר מתחרות. הוא מחבר אותנו למולדתנו ההיסטורית ולשורשינו כעם יהודי. ביקנעם מאמינים בחינוך לערכים ובהעברת המורשת מדור לדור, ואני גאה שבמערכת החינוך ביישוב מקודמים לימודי יהדות. נהנינו היום מחידון מקצועי ומבני נוער בעלי ידע רב. אני מודה לכל עובדות ועובדי העירייה שעשו לילות כימים להצלחת האירוע. כל האורחים שיבחו אותם על עבודתם המצוינת ואין ספק שהם ראויים לכל המחמאות.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter