באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: חגיגות ט”ו בשבט בטיילת

יקנעם: חגיגות ט”ו בשבט בטיילת

חגיגות ט”ו בשבט ביקנעם צויינו בטקס נטיעות ביער אליקים בהשתתפות תלמידי כיתות ג’ מכל בתי הספר בעיר. אלפסי ” כייף גדול להיות פה עם התלמידים ולנטוע איתם עשרות רבות של עצים”

יקנעם ציינה השבוע את חג האילנות בטקס מרכזי שהתקיים בטיילת היער – יער אליקים תלמידי שכבת כיתה ג’ מכל בתי החינוך ביישוב. כיאה לעיר ירוקה ששומרת על צביונה הירוק וכפועל יוצא של מנהג ט”ו בשבט לנטוע עצים חדשים, התקבצו כולם בטיילת היער. ראש העיר סימון אלפסי בירך את התלמידים בבוקר ירוק שמח ואמר

טו בשבט ביער אליקים
אלפסי שותל עץ עם ילדי בית הספר. צילום: דוברות עיריית יקנעם

שבעיר מובלת תפיסה ירוקה, ובדיוק כאן במקום בו נבנית טיילת אופניים וטיילת להולכי רגל, ויש שילוב של יער, ירוק ופיתוח היישוב, ינטעו עוד מעט עשרות רבות של עצים. אלפסי אמר שביקנעם מדברים, חושבים ועושים ירוק, ואנו נמשיך לשמור על הירוק בכל פינה. רגע מרגש במיוחד התרחש כאשר ראש העיר בירך את הצלם הקהילתי אליהו מלול שהוא מראשוני וותיקי היישוב וכבר בתחילת שנות ה- 50 במסגרת עבודתו בקק”ל הוא טיפל בעצים עם שתילתם ואלו הפכו ליער עבות, והיום ניצבים במקום הזה בגאון כבר עשרות שנים.

מנהלת אגף החינוך סימה ניסלבאום  אמרה שזהו בוקר של בריאות ומי שיגיע לכאן ויראה את עיניהם הבורקות של התלמידים תיגלה לעיניו תמונה מדהימה שכאילו לקוחה מספר ושמציגה  עיר איכותית בעלת הרבה ערכים.

התלמידים שתלו לאורך הטיילת עשרות רבות של עצי ברוש, אורנים, רוזמרין, אלת מסטיק ועוד, ואמרו שיבואו בהמשך עם הוריהם לבקר במקום ולבדוק את התפתחותו של העץ ששתלו זה עתה.

ראש העיר, סימון אלפסי “ט”ו בשבט הוא אחד החגים היפים והטעימים ביותר, שבו אנו גם מתחדשים ומחדשים, וגם נהנים  מפרי הארץ ומהיותה של מדינת ישראל ארץ זבת חלב ודבש. כייף גדול להיות פה עם התלמידים ולנטוע איתם עשרות רבות של עצים. מי ייתן והתלמידים הנפלאים הללו יצמחו כמו העצים ויובילו את המחויבות שלנו לטיפוח הטבע ולשמירה עליו תוך שאנו נהנים מפירותיו ומשאר יתרונותיו העצומים.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter