באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם חגגה עצמאות שמח בבתים ובמרפסות. אלפים צפו בשידור הטקס שהוקלט מראש בדף הפייסבוק של העירייה

יקנעם חגגה עצמאות שמח בבתים ובמרפסות. אלפים צפו בשידור הטקס שהוקלט מראש בדף הפייסבוק של העירייה

יקנעם חגגה 72 שנות עצמאות למדינת ישראל, ו- 70 שנות פריחה ויצירה בערב מיוחד שהתקיים ללא קהל בשל המגבלות השונות כחלק מהמאבק בנגיף הקורונה.
הטקס המרכזי אשר הוקלט מראש שודר בדף הפייסבוק של “עיריית יקנעם”. הטקס התקיים בהנחייתו של יקיר שחף וכלל הופעות של הלהקות המקומיות ניצני יקנעם, הלהקה הצעירה, צעירי יקנעם וחלום ראווה. במהלך הטקס בירך ראש העיר, סימון אלפסי את התושבים ואמר שישראל היא אחת המדינות המובילות והערכיות ביותר בעולם עם רפואה מתקדמת, פיתוחים טכנולוגיים, המצאות ישראליות שכובשות את העולם ועוד המון הישגים בכל התחומים. רה”ע בירך את המדינה באחדות אמיתית, אהבת חינם, ביטחון ושלום. רה”ע אמר שהעיר יקנעם שחוגגת שבעה עשורים התברכה במערכת חינוך פורצת דרך, והוסיף שהעיר מהווה מרכז חדשנות רפואי ובירת היי טק של צפון מדינת ישראל ומעניקה איכות חיים גבוהה לתושביה שנהנים גם מעיר ירוקה מובילה עם כ- 60% שטחים ירוקים. רה”ע בירך את יקנעם שתמשיך להיות עיר כל תושביה, להתפתח ולפרוח, להעניק איכות חיים גבוהה, להיות עיר חינוך והייטק מצטיינת, ומופת ודוגמא ומודל לחיקוי לערים רבות בארץ ובעולם. הטקס הסתיים בשירת המנון יקנעם. על אף שידורי הטלוויזיה האטרקטיביים במהלך ערב עצמאות, שידור הטקס בדף הפייסבוק העירוני זכה לאלפי צפיות.
בנוסף לטקס חגגה יקנעם עצמאות שמח ביחד עם רדיו חיפה 107.5, ורדיו חמאש 99.5. ניידת שידור של הרדיו מלווה  בשדרן וה –  D.jרן מנו הגיעה לעיר ביחד עם הזמרים דניאל ג’מל (The Voice) ועומרי סבח ועשתה שמח לתושבים. הניידת עברה במספר נקודות בעיר וביניהם בשכונה הוותיקה, בגגות הירוקים, בשער הגיא ובעוד מספר רחובות וה –  D.jוהזמרים הרקידו, הקפיצו ושימחו את התושבים במרפסות. הערב כולו הועבר בשידור חי בתחנות הרדיו, והתושבים נהנו מאוד. בתום שידור הטקס היישובי בפייסבוק, הועברו המופעים מהנקודות השונות בשידור חי אף הם בדף הפייסבוק של העירייה.
כמיטב המסורת שלפני יום העצמאות מגיע ראש העיר לכל גני הילדים ומעניק שי לכל הילדים, השנה אמנם לא ניתן היה להגיע לגנים, אבל רה”ע דאג לשי לכל ילדי הגנים ואלו חולקו להם ישירות לבתים על ידי צוותי החינוך.
בנוסף לאלו הפיקו ביחד יקנעם – זהות יהודית ישראלית בקהילה מתנ”ס יקנעם סרטון ברכות קהילתי לעיר ולתושביה לרגל חגיגות ה- 70. סרטון נוסף הופק בהשתתפות ילדי גני הילדים לרגל חגיגות 72 למדינת ישראל.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:
“אני שמח שחגגנו עצמאות ושימחנו תושבים רבים. על אף המגבלות שחלו קיימנו את המופע המרכזי כאשר הקלטנו אותו מראש והקפדנו לעמוד בכל המגבלות. המופע היה מקסים ומרגש. בנוסף למופע דאגנו לניידת שידור שהגיעה לשכונות השונות ושימחה את התושבים.  כולי תקווה שנחזור מה שיותר מהר ובטוח לשגרה המלאה ונוכל כבר בקרוב לחגוג ביחד. אני מודה מעומק הלב לכל הלהקות וההרכבים שהופיעו, לעובדי העירייה והמתנ”ס, ליחד יקנעם – זהות יהודית ישראלית בקהילה מתנ”ס יקנעם, ליואל אבידן ולחנה סולומון שניהלו את האירועים. לחיים ביטון ולכל צוות הביטחון והפיקוח, ולכל מי שעמלו וסייעו בהפקת האירועים”.

צילום: דוברות עיריית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter