באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: זוכרים את הנופלים

יקנעם: זוכרים את הנופלים

סטודנטים לחינוך ותלמידי “אורט אלון” יקנעם הנציחו באלבום מהודר 4 נופלים מהיישוב במסגרת פרויקט ההנצחה “אלבום לכל נופל”.

הסטודנטית שני לזרוביץ’ שהנחתה את הטקס פתחה ואמרה  שהפרויקט הוקם במטרה להנציח את זכרם של הנופלים. לזרוביץ’ שיבחה את תלמידי “אורט אלון” שהובילו יחד עם המחנכת שלכם ענת מיארה את הפרויקט, נפגשו עם המשפחות, שמעו סיפורים, ואספו חומרים בתהליך כלל לא פשוט במהלכו נקשרו למשפחות ולסיפורים וחוו דברים מאוד מרגשים. ראש העיר, סימון אלפסי אמר שאנו נרגשים להוביל פרויקט מן הסוג הזה, והוסיף  שבזכות המונצחים קיימת מדינת ישראל שעה שהם הקריבו את עצמם לטובת העם והמדינה ואנו מחויבים להנציח אותם ולהעביר את מורשתם לדור הצעיר ולתושבים. מנהלת אגף החינוך, ד”ר סימה ניסלבאום אמרה שיש כאן שילוב של לב רך וקשוב ודואב ושבור, והוסיפה שאנו פה עם הלב המרגש. ניסלבאום ציינה שההנצחה באה מתוך מחויבות ומתוך המון המון כאב. יוזם ומייסד הפרויקט מטעם משרד החינוך, אדיר זלצר אמר שעל החברה חלה האחריות לדאוג להנצחת הנופלים, והוסיף שהרעיון הוא לקדם כל 2-3 שנים רעיון הנצחה אחר וזה מה שהם יעשו. זלצר ציין שמטרת הפרויקט היא לגרום למשפחות לחייך כי כאן מתחברים לצמיחה ולחיים.

לאחר הדברים חולקו האלבומים למשפחות השכולות שהשתתפו בפרויקט. משפחת ‘מלט’ קיבלה אלבום הנצחה לזכרו של אמיר מלט ז”ל שנפל בטקס חניכה. משפחת ‘ענבר’ קיבלה אלבום הנצחה לזכרו של ערן ענבר ז”ל שנפגע בתאונת דרכים. משפחת ‘מרקו’ קיבלה אלבום הנצחה לזכרו של גד מרקו ז”ל שנפצע ונהרג מפגיעה ישירה בטנק שלו. משפחת ‘אמינש יאז’צו’ קיבלה אלבום הנצחה לזכרה של מרים ז”ל שנדרסה למוות. המשפחות הנרגשות הודו על הפרויקט, סיפרו על כאבן והעניקו תובנות לדור הצעיר בו קראו לו להיזהר וליהנות מהחיים. הסטודנטיות שליוו את הפרויקט רקפת נחום, שני לזרוביץ ושירן זיו אמרו שהן גאות לקחת חלק בפרויקט והודו למשפחות שנתנו להן את הזכות לשמוע על יקיריהם. הסטודנטיות סיפרו שמדובר בפרויקט מאוד משמעותי וחשוב שילך איתן לנצח. תלמידי “אורט אלון” מכיתה יא’ 5 שהובילו את הפרויקט סיפרו על חששותיהם ואמרו שלא ידעו למה לצפות. התלמידים ציינו שמדובר בפרויקט מאוד משמעותי ואמרו שדרכו למדו רבות על עצמם. לסטודנטים ולתלמידים חולקו תעודות הוקרה על השתתפותם בפרויקט.

פרויקט ההנצחה “אלבום לכל נופל” הנו פרויקט ארצי שמובל לראשונה ביקנעם בשיתוף עם  משרד החינוך. בפרויקט פעלו יחדיו סטודנטים מהמכללות לחינוך ותלמידי יא’ 5 מ”אורט אלון”  והללו אספו סיפורים, סרטים ותמונות מבני משפחות הנופלים ותיעדו אותם באלבום מיוחד. פרויקט “אלבום לכל נופל” משלב את התלמידים עם הקהילה ותורם להטמעת ערכים מוסריים בקרב התלמידים.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“הנצחת הנופלים היא חובה המוטלת עלינו והמעט שאנו יכולים לעשות. כולנו חייבים לזכור ולהזכיר את אלו שמסרו את נפשם. הסטודנטים ותלמידי “אורט אלון” עשו עבודת הנצחה מבורכת ונהדרת תוך שהם עוברים תהליך לא פשוט בכלל הדורש תעצומות נפש אדירות. בני הנוער שלנו הוכיחו שוב שנושא ההתנדבות והמעורבות החברתית בוער בהם. אני מצדיע להם ולמשפחות ששיתפו פעולה למרות הקושי הרב, ומודה לכל מי שתרם להובלת הפרויקט ולהצלחתו”.

מנהלת “אורט אלון” יקנעם, הגב’ עדה אברכהן שמש:

“הנצחת הנופלים של מדינת ישראל, צריכה להיות אור לרגלינו, במותם ציוו לנו את החיים, בזכותם אנחנו כאן. כבי”ס שחרט על דגלו להצמיח דור ערכי, אכפתי, מתחשב כמו גם דור המשרת בצה”ל שירות משמעותי וחשוב אך טבעי שבית ספרנו יקח חלק בפרויקט חשוב זה. אני גאה שהצוות שלי לקח חלק בתכנית שיש לה ערך מוסף הן להורים השכולים והן לדור הצעיר. תודה לראש העיר ולמנהלת אגף החינוך על הכנסת הפרויקט ליקנעם, לענת, רקפת ולתלמידי כתה יא5 שלנו, על הובלת התכנית והכנת המזכרת הייחודית-אלבום הנצחה, כולי תקווה שנמשיך להיות שותפים להנצחה עד שכל נופלי יקנעם יזכו לאלבום משלהם”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter