באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם וקרית טבעון: מרפאות חדשות להתפתחות הילד הכוללות מרפאות ADHD

יקנעם וקרית טבעון: מרפאות חדשות להתפתחות הילד הכוללות מרפאות ADHD

קופת החולים הכללית פתחה שלוחות חדשות של מכוני התפתחות הילד ביקנעם ובקרית טבעון. שלוחות נוספות נפתחו בנשר וברכסים. במקביל, מפעילה כללית רשת של מכוני בדיקת הפרעות קשב וריכוז בעזרת תוכנת יחודית. 

T.O.V.A
פרופסור נתנאל צ’לניק. צילום: דוברות קופת החולים הכללית.

הורים לילדים ביקנעם ובקרית טבעון לא יאלצו להתרוצץ על מנת להגיע עם ילדיהם למרפאות התפתחות הילד לאחר שקופת החולים הכללית פתחה שלוחות חדשות ביישובים הללו. הקופה הרחיבה את שירות מרפאות התפתחות הילד עם הפעלתן של מרפאות נוירופדיאטריות ומרפאות ADHD (הפרעות קשב וריכוז) במספר יישובים בצפון וביניהם יקנעם וקרית טבעון.

פרופ’ נתנאל צ’לניק, מנהל המערך הנוירופדיאטרי ומרכז בריאות הילד של כללית בחיפה, מסר כי עם הרחבת השירות מפעילה כללית ברחבי מחוז חיפה וגליל מערבי לא פחות מ-14 מרפאות התפתחות הילד והפרעות קשב. הוא הדגיש כי בכללית יזמו פריסה רחבה של מרפאות נוירו פדיאטריות, כדי להנגיש את השירות לתושבי המחוז הגדול ולאפשר להורים עובדים להגיע עם ילדיהם לאבחון וטיפול במרפאה הסמוכה למקום המגורים. כמו כן, מונגש השירות לכלל המגזרים, כולל ישובים כלליים, ערביים ודתיים.

לקראת הרחבת השירות, דאגה כללית להשקיע בהכשרת רופאים מומחים ברפואת ילדים בהתמחות נוספת בנוירופדיאטריה. עתה, עם יצירת קאדר של מומחים, ניתן להפעיל שירות בהיקף שאין כדוגמתו, לרווחת ההורים וילדיהם. במקביל, מפעילה כללית רשת של מכוני בדיקת הפרעות קשב וריכוז בעזרת תוכנת יחודית – T.O.V.A. מערך האבחון הממוחשב מהווה כלי מסייע באבחון והתאמת טיפול תרופתי לסובלים מהפרעות קשב וריכוז.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter