באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם ומגדל העמק: עליה במספר הילדים שנפגעו בתאונות דרכים

יקנעם ומגדל העמק: עליה במספר הילדים שנפגעו בתאונות דרכים

לקראת יום הילד הבינלאומי החל השבוע פרסמה עמותת ‘אור ירוק’ את נתוני ההיפגעות של ילדים מתאונות דרכים ביישובים השונים. על פי נתונים אלה חלה עלייה במספר הילדים שנפגעו בתאונות דרכים, הן ביקנעם והן במגדל העמק.

באור ירוק דורשים שיפור תשתיות

במגדל העמק נפגעו 7 ילדים במהלך עשרת החודשים הראשונים של שנת 2012, כאשר שלושה מהם נפצעו קל וארבעה נפצעו קשה וזאת לעומת פצוע קשה אחד בשנת 2011 ושני פצועים קל בשנת 2010. גם ביקנעם היתה 2012 שנה לא קלה לילדים בדרכים. בעשרת החודשים הראשונים של 2012 נפצעו ביקנעם חמישה ילדים, שניים מהם באורח קשה וזאת לעומת ארבעה פצועים קל בשנת 2011 ופצוע קל אחד בלבד בשנת 2010.

מסתבר כי העליה בהיפגעות ילדים אינה נחלתו של העמק בלבד וכי למרות שבשנת 2012 נרשמת עד עתה ירידה של כ-30% במספר ההרוגים מתאונות דרכים, חלה עליה של 27% במספר הילדים שנפגעו מתאונות דרכים בתוך הערים. בעמותת אור ירוק קוראים לממשלה לשפר תשתיות בקרבת בתי הספר ולהוסיף פסי האטה. במקביל הם מקדמים שני פרויקטים: פרוייקט ‘המסלול הבטוח’ המעודד ילדים ללכת לבית הספר ברגל ופרוייקט ‘סע לשלום’, אשר מאפשר הורדה בטוחה של תלמידים ליד בתי הספר. כמו כן מדגישים בעמותה כי על ההורים מוטלת האחריות לוודא כי הילדים חגורים בחגורת בטיחות  כהלכה וכי כל ילד יושב במושב המתאים לגילו.

שמואל אבואב, מנכ”ל עמותת אור ירוק: “השקעה בתשתית הוכחה כמצילת חיים. על המדינה לבנות יותר פסי האטה ומעברי חצייה מוגבהים, בסביבת ריכוז גבוהה של ילדים, כדי לרסן את מהירות הנסיעה. מהירות נסיעה נמוכה יכולה לעשות ההבדל בין חיים ומוות .”

* עוד ביקנעם: הרכבים בעיר ישנים יותר מהממוצע הארצי 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter