באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: וועדה מאושרת

יקנעם: וועדה מאושרת

עיכוב באישור הרכב הוועדה להגנת הסביבה גרם לכך שהוועדה לא תתכנס במשך כשנה. יו”ר הוועדה, לאה פדידה: “המשרד להגנת הסביבה התעכב עם אישור הרכב הוועדה ולכן לא יכולתי לכנס אותה”.

ועדת איכות הסביבה ביקנעם לא כונסה במשך כשנה וזאת מכיוון שאישור הרכב הוועדה התעכב על ידי המשרד להגנת הסביבה, המחוייב לאשר את הרכב של הוועדה כוועדה סטטוטורית. העיכוב במתן האישור גרם לכך שבעיר המתמודדת עם מספר אתגרים סביבתיים היתה הוועדה מנוונת במשך תקופה ארוכה. על פי יו”ר הוועדה, המשנה לראש העיר, לאה פדידה הרבה הוועדה המבוקשת אמנם נשלח למשרד הפנים מעט מאוחר בשל התארכות המשא ומתן הקואליציוני אחרי הבחירות אך עיקר העיכוב נבע מהתמהמהותו של משרד הפנים.

יקנעם
לאה פדידה, חיכתה לאישור מהמשרד להגנת הסביבה. צילום: רונן צומר

כידוע הוועדה אמורה להוות נדבך משמעותי בכל סוגיות הגנת הסביבה של העיר כשבאחרונה מתמודדת יקנעם עם הנסיון להקים מתקן לזיקוק גז טבעי באתר חגית וזאת בנוסף לתחנת הכוח הפועלת במקום אשר רמת זיהום האוויר שהיא יוצרת הוגדרה בדרגה 45 מתוך 50 במסמך רשמי של המשרד להגנת הסביבה שיצא לפני מספר שבועות. בנוסף תתמודד העיר עם הכוונה להקים שדה תעופה אזרחי ברמת דוד אשר אמור לשנות את איכות הסביבה באזור בצורה דרסטית

לאה פדידה: “הוועדה כונסה לראשונה בשבוע שעבר וזה באמת לא אמור להיות כך אבל הסכמי הקואליציה נחתמו מאוחר ואי אפשר לכנס וועדה אם אין חברים ממונים ואחרי שהיו לי השמות הייתי צריכה לשלוח אותם למשרד להגנת הסביבה. אחרי ששלחתי נכנסנו כבר למבצע ‘צוק איתן’ ואת האישור קיבלתי רק לפני שבועיים. רציתי לכנס את הוועדה מייד אבל חלק גדול מהחברים לא יכול היה להגיע ולכן דחינו את כינוס הוועדה בשבועיים. בישיבה היתה סקירה על 2014, קביעת יעדים ל 2015 ותחילת עבודה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter