באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: הקלה בפקקים?

יקנעם: הקלה בפקקים?

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי פעל וכביש 672 יורחב מהכניסה הדרומית ליקנעם ועד מחלף אליקים. הכביש יהפוך לדו נתיבי ודו מסלולי. אלפסי: “הרחבת כביש 672 וסלילת הכביש באזור התעשייה הם כורח המציאות”. 

מחלף אליקים
סימון אלפסי, רתם את השר. צילום: רונן צומר.

האם מסתמנת הקלה בפקקים ליוצאים ולנכנסים ליקנעם דרך מחלף אליקים? ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי ומהנדסת העיר עירית טלמור קיימו פגישת עבודה עם שר התחבורה, ח”כ ישראל כץ ועם בכירי משרדו. הפגישה עסקה בבקשתו של ראש העיר להרחיב את כביש 672 מהכניסה הדרומית ליקנעם ועד מחלף אליקים. בהקשר לכך ציין ראש העיר שחובה להרחיב את הכביש לדו מסלולי מאחר ויקנעם מתפתחת ובמקום נבנית שכונה חדשה וכבר במצב הנוכחי יש עומסי תנועה במקום והכביש מועד לתאונות דרכים. בנושא זה סוכם שחברת נתיבי ישראל תפעל להרחבת הכניסה ליקנעם לכביש דו מסלולי ודו נתיבי ובמוקדי הסיכון תתבצע הסדרת העקומות והגדלת הרדיוסים בין הכניסה לאליקים לצומת הכניסה ליקנעם כולל הסדרת הצומת. בנוסף סוכם שבמקביל תתבצע הסדרת הכניסה לפארק ‘מבוא כרמל’ הסמוך שנמצא בבנייה ושיווק. עלות הפרויקט כולו צפויה להיות כ- 40 מיליון ₪ ומשרד התחבורה יממן מחצית מהסכום. ראש העיר התבקש על ידי השר לדאוג שהמחצית השנייה תמומן על ידי משרד הבינוי והשיכון, והוא כבר קיים פגישה בעניין זה במשרד הבינוי והשיכון ושם קיבלו את בקשתו והוחלט להתחיל בדיונים לשם כך עם האוצר.

נושא נוסף שנידון בפגישה הוא הסדרת הכניסות והיציאות מהעיר ומאזור התעשייה לכביש 6. בנושא זה מאחר והרחבת כביש 6 לוקחת על פי החלטה ארצית את הכביש הפנימי שמחבר בין אזורי התעשייה, דרש ראש העיר והוחלט שחוצה ישראל יסלול נתיב מיוחד להסדרת התנועה בין אוסם ליציאה הדרומית. המגעים בנושא זה התנהלו במשך שלוש השנים האחרונות וראש העיר שלא הסכים להתפשר רתם את שר התחבורה לעניין וסוכם כי ראש מנהלת נתיבי ישראל בשיתוף חברת חוצה ישראל יבדקו את נושא השדרוג הראשוני של הקטע באורך של 1.5 ק”מ כחלק מפרויקט כביש 6.

 ראש העיר, סימון אלפסי: “אני מודה מעומק הלב לשר התחבורה ישראל כץ ולצוותו על ההיענות לבקשותיי ועל התקצוב. הרחבת כביש 672 וסלילת הכביש באזור התעשייה הם כורח המציאות והכרחיים על מנת שהתנועה תזרום במקום ובבטיחות רבה. עמדתי על כך שיינתן נתיב חלופי לחיבור בין פארקי התעשייה ואני שמח שלמרות שדנו בכך תקופה ארוכה בסופו של דבר דעתי התקבלה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter