באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: הצהרת ההון האבודה

יקנעם: הצהרת ההון האבודה

סגן ראש עיריית יקנעם, רומן פרס, המשמש מזה כארבע שנים כסגן ראש העיר בשכר לא הגיש הצהרת הון כמתחייב. רומן פרס “מעולם לא התבקשתי להגיש הצהרת הון, מתחייב להגיש את ההצהרה כחוק” 

הצהרת הון
רומן פרס. צילום: רונן צומר

לפני מספר שבועות יצאה התנועה לאיכות השלטון בבקשה לכתבים המקומיים לבדוק האם נבחרי הציבור ברשויות המקומיות אשר נדרשים להגיש הצהרת הון אכן עשו זאת. על פי בקשתם מי שנדרשים להגיש הצהרה כזו הם נבחרי הציבור המקבלים שכר ומבדיקת אתר YCOM עולה כי כל ראשי הרשויות באזור הגישו הצהרה כזו כבר בתחילת הקדנציה ולכן היחיד שלא הגיש את ההצהרה הינו סגן ראש עיריית יקנעם, רומן פרס אך מכיוון שבחוק לא קבועה סנקציה על אי הגשה של ההצרה לא צפוי פרס לספוג סנקציה כזו. יש להדגיש כי אין בכך בכדי לרמוז כי פרס נגוע בשחיתות ולאתר YCOM לא הגיעו אפילו שמועות על דברים מעין אלה, אלא שהחוק נועד לכולם, גם למי שאין ספק ביושרו.

סגן ראש העיר, רומן פרס, היה מופתע כשגילה כי הוא מחויב בהצהרת הון ” זו פעם ראשונה בה אני שומע שאני צריך להגיש את זה. אם הייתי מקבל בקשה או טפסים בודאי שהייתי מגיש את זה. אם סימון הגיש אז ברור שיש תהליך שבו דורשים את זה ממנו וצריך לבדוק מדוע אני לא נדרשתי לכך. אני אבדוק את הנושא הזה ואעשה מה שצריך”

מעיריית יקנעם נמסר בתגובה “משרד הפנים הוא האחראי לשליחת טפסי הצהרת הון והוא אף לקח על עצמו לעקוב אחר נושא זה, אלא שלעיריית יקנעם לא הגיע מעולם שום טופס הצהרת הון בעניינו של סגן ראש העיר רומן פרס. מאחר והבחירות נערכות בחודש אוקטובר- נובמבר ומיד לאחריהן נשלחים הטפסים ואילו רומן פרס מונה לסגן בשכר רק בחודש מרץ של השנה שלאחר מכן והוא הסגן הראשון בשכר ביקנעם מזה עשרות שנים, יתכן כי כאן נוצרה הבעיה. בכל מקרה הסוגיה נבדקת מול משרד הפנים וסגן ראש העיר משהתברר לו שעליו למלא את הטפסים ודאי שהוא יפעל למילויים.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter