באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: העצמה כלכלית לנשים במרכז הצעירים

יקנעם: העצמה כלכלית לנשים במרכז הצעירים

תכנית ‘עסק משלך’ של מרכז הצעירים ביקנעם מסייעת לעשרים נשים להקים עסקים זעירים תוך שהיא מלמדת אותן לבנות תכנית עסקית, ניהול חשבונות ותזרים מזומנים.

חדשות YCOM: ביקנעם דואגים גם לנשים, ובמרכז הצעירים ביישוב מתנהלת תכנית ‘עסק משלך’ להעצמה כלכלית לנשים שמטרתה לקדם את האפשרויות הכלכליות והחברתיות של נשים באמצעות פיתוח יזמות עסקית. הרעיון שעומד מאחורי התכנית הוא לתת סיוע לנשים להגיע לעצמאות כלכלית וזאת על ידי פיתוח עסקים זעירים. בתכנית משתתפות עשרים נשים בגילאי 25-45.

עסק משלך
עיריית יקנעם, מרכז הצעירים מעצים נשים. צילום: רונן צומר.

התכנית החדשה תופעל בשנה הקרובה על ידי מרכז צעירים בעיר ותעניק למשתתפות בה הכשרה עסקית לפיתוח עסק, כולל בניית תכנית עסקית והתארגנות להקמת עסק, שיווק ומכירות, אסטרטגיית תמחור, ניהול חשבונות ותזרים מזומנים ועוד,  וזאת לצד תכנים מעצימים כגון זיהוי משאבים אישיים, התמודדות עם קשיים ועוד.

במסגרת התכנית נהנות הנשים מהכשרה מקיפה וממפגש שבועי של 3.5 שעות. נשים שיחפצו בכך ילוו לפתיחת עסק גם לאחר הקורס. בסיום הקורס תקבל כל בוגרת תעודה של העמותה להעצמה כלכלית לנשים. תכנית ‘עסק משלך’ מבוססת על אסטרטגיית היזמות הזעירה ככלי למאבק בעוני של חתן פרס נובל לשלום לשנת 2006, ד”ר מוחמד יונס. התכנית הינה שיתוף פעולה של מרכז הצעירים בעיר עם העמותה להעצמה כלכלית לנשים, המתנ”ס, עמותת בעצמי ואגף לשירותים חברתיים בעירייה.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי: “זוהי תכנית סופר חשובה ומיזם נפלא לנשים ולחברה כולה. נשים שמשתתפות בתכנית רוכשות כלים רבים ומגדילות את סיכוייהן לשפר את רווחתן ורווחת משפחתן ולהגיע לעצמאות כלכלית באמצעות העסקה עצמית. חשוב לנו לדאוג ביישוב לכל האוכלוסיות ולכל המגזרים והמגדרים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter