באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: העיר תגדל ל- 36 אלף תושבים

יקנעם: העיר תגדל ל- 36 אלף תושבים

תכנית המתאר של יקנעם לשנת 2030 מדברת על הגדלת מספר התושבים ל 36 אלף אך ללא כניסות נוספות לעיר. שבילי האופניים יתחברו לשבילי המרחב הביוספרי ומסוף האוטובוסים יעבור לאזור המלאכה.

בשבוע שעבר הוצגה במועצה האזורית מגידו תכנית המתאר של העיר יקנעם . על פי התכנית שטחה של העיר יכלול 18 מ”ר שטח פתוח לנפש וזאת כאשר התקן הינו 10 מ”ר. במסגרת התכנית יש מענה לצורך במוסדות חינוך נוספים אשר יתאימו ל-36 אלף תושבים. המטרה היא שהעיר תתאים לתושבים בכל שלבי החיים, החל בילדים וכלה בקשישים.

חלק מהתכניות לבניה בעיר כבר נמצאות בהפקדה בועדה לתכנון בניה והן כוללות 585 יחידות דיור אשר אמורות לאכלס כ- 2050 תושבים. אליהן מתכוונים בעיר להוסיף עוד כ-2,600 יחידות דיור אשר נמצאות בתכנון אך טרם הופקדו. על פי התכנית קיימים שלושה מתחמי בניה עיקריים ביקנעם בשנים הקרובות. האחד, מאחורי

ללא כניסות נוספות לעיר
יקנעם. תגדל ל-36 אלף תושבים.

קניון ביג , שם צפויה בנייה צמודת קרקע. מתחם נוסף הינו צמוד לשכונת שער הגיא ובה צפויה בניה רוויה דבר אשר מכעיס את תושבי מושב אליקים שהבניינים הגבוהים יעמדו מול בתיהם. לצורך הרחבת העיר יש צורך בהעברת שטחים משטח השיפוט של המועצה האזורית מגידו אל תחום השיפוט של יקנעם. ביקנעם החליטו כי הם יותירו את תוואי השבילים הנמצאים כרגע בשטח, יהפכו אותם לשבילי אופניים וכך יתחברו אל מערכת השבילים של המרחב הביוספרי. בנוגע, לבית הקברות, הועדה כבר הגישה בקשה להרחבת בית הקברות של יקנעם ב-12 אשר ישרתו גם את תושבי המושבה. במידה ובקשה זו לא תאושר יקברו תושבי יקנעם בתל רגב.

בועדת ההיגוי עדיין מחפשים מיקום למסוף האוטובוסים הנמצא כרגע בחניה של קניון G אך הכוונה היא להעבירו משם כשכרגע נראה כי המסוף יועבר לאזור המלאכה שמול מרכז G אשר הולך לשנות את פניו. בועדה החליטו לתת זכויות בניה מורחבות לבעלי הנכסים אשר יעברו מעין פינוי בינוי. בשלב זה, לא מתוכננת כניסה נוספת לעיר למרות הפקקים מהם סובלים התושבים כבר עתה אך בכוונת הועדה להציע יציאה נוספת מאזור המלאכה אל כביש 70 אשר תאושר אך ורק אחרי השלמתו של כביש 6.

מהנדסת עיריית יקנעם, עירית טלמור ” תהליך בניית תכנית המתאר היה ארוך, משתף ומורכב. בסופו של דבר נבחרה חלופה שעונה על כל ההיבטים העירוניים, הסביבתיים והסטטוטוריים לפיתוח של יקנעם. התכנית הזו לא קובעת רק איפה יהיה פיתוח אלא גם היכן יהיו אזורים לשימור שלא יהיה בהם פיתוח. על פי התכנון בשנת 2030 יהיו בעיר 36 אלף תושבים שזה פחות ממה שקבעה תכנית המתאר הארצית”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter