באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: העירייה תחלק 3.5 מליון ש”ח בתמיכות

יקנעם: העירייה תחלק 3.5 מליון ש”ח בתמיכות

עיריית יקנעם תחלק תמיכות בסך של 3.5 מליון ₪ ותבנה קן חדש לתנועת הצופים בסכום של שני מליון ₪. בנוסף הסכימו חברי המועצה כי סכום התמיכות לפעילויות נוער צריך לגדול בשנה הבאה.

חדשות YCOM: עיריית יקנעם תחלק השנה תמיכות בסכום של כ-3.5 מליון ₪  לעמותות שונות הפועלות ביישוב וזאת במטרה לקדם את פעילויות התרבות, הספורט, הפנאי, הדת והבריאות ביישוב, ולתמוך בתנועות הנוער ובקשישים. כשגודל התמיכה בכל אחד מן הארגונים והעמותות נקבע על ידי ועדת תמיכות מקצועית שהורכבה ממזכיר/גזבר העירייה, יוסי מזרחי, היועצת המשפטית, עו”ד צביה דולב ומנהלת אגף החינוך, סימה ניסלבאום, ובהתאם לתבחינים ולקריטריונים ברורים. עם זאת היתה הסכמה כמעט מקיר לקיר כי בשנה הבאה יש להעלות את סכום התמיכות המיועדות לפעילות בני נוער.

תמיכות
אלפסי, גייס תקציב לבניית קן חדש לצופים. צילום: רונן צומר.

מרשימת התמיכות עולה שתקציב הנוער יעמוד על כרבע מיליון ₪. במסגרת התמיכה הוקצה השנה לראשונה סכום של 20 אלף ₪  עבור תקציב מלגות לסיוע לחניכים מיעוטי יכולת בתנועות הנוער ביציאה לטיולים ומחנות. מכיוון שגודל התמיכה נובע ממספר החניכים יקבלו הצופים שהם תנועת הנוער הגדולה בעיר סכום של 126 אלף ₪ , בני עקיבא יקבלו 47 אלף ₪ , השומר הצעיר 25 אלף ₪  ותנועת כנפיים של קרמבו תקבל 22 אלף ₪.

חלוקת התמיכות לתנועות הנוער נקבעה באופן הבא: 80% בהתאם למספר בני הנוער המשתתפים בתנועה, ו-20% בהתאם להמלצת אגף החינוך. בנוסף לתמיכות הנוער נהנית מחלקת הנוער מתקציב שנתי שעומד על כמיליון ₪.

בנוסף, דאגה העירייה לתב”ר של שני מיליון ₪ ובאמצעותו ייבנה לתנועת הצופים קן חדש בסמוך לבית הספר הדסים וזאת לאור הגידול במספר החניכים.

תמיכת העירייה במתנ”ס תעמוד השנה על כ- 1.615 מיליון ₪. התמיכות בספורט תחרותי בהפועל יעמדו על סך של 745 אלף ₪. תמיכות העירייה בקשישים ובאגודה למען הקשיש ישארו השנה ללא שינוי ויעמדו על 350 אלף ₪. תמיכות הדת יעמדו על 450 אלף ₪. הקריטריונים לפיהם נקבעו התמיכות לעמותות אלו הן 40% בהתאם למספר התלמידים, ו-60% בהתאם להיקף הפעילות. בנוסף לכל אלו אושרו תרומות כלליות למוסדות כלליים בסכום של 20 אלף ₪.

תמיכות תרבות יעמדו השנה על 54 אלף ₪, כאשר האגודה למען החייל תקבל 28 אלף ₪, וקשת הדורות תקבל 26 אלף ₪. תמיכות הרשות בבריאות ורווחה יעמדו השנה בדומה לשנה שעברה על 80 אלף ₪, כאשר עמותת קול הלב תקבל 51 אלף ₪, אור לעולם תקבל 17 אלף ₪, ושחרות 12 אלף ₪.

 

ראש העיר, סימון אלפסי: “עיריית יקנעם ממשיכה לתמוך במיליוני שקלים כל שנה בעמותות ובארגונים שונים. הרשות מייחסת חשיבות עצומה לחלוקת תמיכות למוסדות ולארגונים שונים שפועלים במהלך כל השנה לטובת תושבי העיר. נמשיך לפעול להובלת התרבות והספורט ביישוב כמו גם לקדם את נושאי הבריאות והרווחה, לסייע לעמותות דת, וכמובן להעניק תמיכות לעמותות לטובת הנוער והקשישים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter