באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: העירייה ניסתה לטייח בריחה של ילד ממועדונית.

יקנעם: העירייה ניסתה לטייח בריחה של ילד ממועדונית.

פרסום ראשוני: ילד שהיה אמור להיות תחת השגחה ברח ממועדונית של הרווחה. העירייה טענה כי הוא שוחרר לבקשת אימו אך מנהלת המועדונית הוקלטה כשהיא מודה שהילד ברח.

אורי (שם בדוי) ילד בן 12 המחוייב על פי צו של בית המשפט לשהות במועדונית של עיריית יקנעם ברח השבוע מהמועדונית בזמן שהיה אמור להיות תחת השגחת המדריכים במקום ונמצא על ידי המשטרה כשהוא משוטט בין קיבוץ הזורע למשמר העמק. זאת כבר פעם שנייה השנה שילד יוצא לבדו ממוסד באחריות העירייה.  לשאלת כתב YCOM ענה בתחילה דובר העירייה, רועי אדוט ” השהות במועדונית הינה רשות ולא חובה. הנער ביקש רשות לצאת מהמועדונית לביתו, אימו יודעה בעניין ולאחר שהתקבל אישור ממנה  והיא אף אמרה שהיא מחכה לו בבית, אושר לו לצאת על פי בקשתה.”

אלא שאמו של אורי התעקשה כי הילד ברח על דעת עצמו , היא התקשרה אל מנהלת המועדונית וביקשה לדעת כיצד ברח בנה ואיך לטפל במקרה כשהיא מקליטה את השיחה. מנהלת המועדונית שנפלה בפח הוקלטה אומרת ” אנחנו נשב ונסביר לו שמה שהוא עשה זה מעשה מסוכן” לגבי השתלשלות הבריחה אמרה המנהלת ” אנחנו ישבנו לאכול צהריים והוא לא רצה לאכול למרות שבדרך כלל הוא אוכל מאוד יפה. אמרנו לו שהוא לא חייב לאכול אבל שישב בשולחן כי אם הוא היה מסתובב, ילדים אחרים היו רואים ומסתובבים איתו. בסופו של דבר אפשרנו לו להסתובב בתוך המועדונית אבל הוא רצה להיות בחצר. ניסינו להחזיר אותו פנימה כי לא היתה השגחה בחוץ באותו זמן אבל הוא התעקש עד שבשלב מסויים הוא לקח את התיק וברח ואז התקשרנו אלייך” לשאלתה של האם האם הוא ברח מהשער או טיפס ענתה המנהלת ” הוא ברח מהשער. השער היה פתוח כי לא כל הילדים הספיקו להגיע. אחרי שכל הילדים מגיעים אנחנו נועלים אבל הוא יכול היה גם לטפס כי זה לא גבוה” בהמשך מסכימה המנהלת לשחרר את אורי מדיי פעם ” אם הוא מחליט שהוא רוצה מאוד ללכת הביתה ואת תסכימי לזה אז תבואי ותקחי אותו אבל זה לא יכול להיות כל יום”

הילד ברח מהמועדונית של הרווחה
ההקלטה חשפה את נסיון הטיוח

לאחר שההקלטה הובאה לידיעתו של הדובר, הוא שחרר את ההודעה הבאה “המועדונית אינה מעון נעול. ברגע שמי מבאי המקום מחליט לצאת הוריו מיודעים על כך באופן מיידי.  מעבר לכך העירייה  מטעמי חיסיון מנועה ואינה נוהגת לדון בנושאים כאלו באמצעי התקשורת.”

אמו של אורי ” זה ילד שלקחו ממני כשהיה בן שלוש ואני נלחמתי עליו עד שחזר לחזקתי. הוא חזר אליי במצב מאוד קשה כשהוא מחוייב לקחת ריטלין על פי צו של שופט. בכל פעם שאני מתכופפת אליו הוא מתקפל כאילו אני הולכת להרביץ לו אבל מצד שני הוא ילד תמים שילך עם כל אחד שידבר איתו ברחוב ולכן הוא זקוק להשגחה מתמדת . בריחה של ילד כזה מסוכנת שבעתיים מבריחה של ילד רגיל”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter