באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: העירייה חייבת 4.5 מליון ₪ לחברה הכלכלית

יקנעם: העירייה חייבת 4.5 מליון ₪ לחברה הכלכלית

מתוך הדו”חות הכספיים של החברה הכלכלית לשנת 2011 עולה כי העירייה חייבת לחברה הכלכלית סכום של 4.5 מליון ₪ בגין פינוי אשפה. חבר המועצה, יורי מגנר “העירייה מסתירה את הגרעון”

הדו”חות הכספיים של החברה הכלכלית ליקנעם הוצגו בשבוע שעבר בפני מליאת מועצת יקנעם ומהם עולה כי העירייה חייבת לחברה הכלכלית כ-4.5 מליון ₪ . החוב נובע מאי תשלום על פינוי אשפה וזאת כאשר עלות פינוי האשפה השנתית הינה 5.2 מליון ₪  באופוזיציה הלינו על כך שמנכ”ל החברה, דוד ביטון, לא הגיע על מנת להציג

לא שילמו על פינוי האשפה
עיריית יקנעם, חייבת 4.5 מליון ש”ח לחברה הכלכלית

את הדו”חות וזאת למרות שלא היה המנכ”ל בתקופה הרלבנטית לדו”ח . עוד עולה מהדו”ח שהחברה סיימה את שנת 2011 ברווח של 156 אלף ₪ לאחר מס ורווח גולמי של 400 אלף ₪

חבר המועצה,צחי דקל ” הגזבר לוקח לעצמו חירויות שאין לו וזו אחת הסיבות לכך שהתנגדתי שהוא יאחז בכמה תפקידים. הוא מערבב בין ההלוואה בסך 12.5 מליון ₪ שהוא קיבל בגין הקאנטרי והשתמש בהם כדי לדחות 4.5 מליון ₪ שהוא צריך לקבל כדין מהעירייה. אלה פעולות בין חברות קשורות שלא הגיעו למליאת המועצה” . על העדרותו של ביטון אמר דקל “כשיש דו”ח כספי של החברה הכלכלית, מי שצריך להציג אותו זה המנכ”ל ועם כל הכבוד לגזבר, זה לא תפקידו למרות שהוא היה המנכ”ל בתקופה האמורה. דוד ביטון הוא זה שחתום על הדו”חות והוא היה צריך להופיע”

חבר המועצה, יורי מגנר “העירייה מסתירה את הגרעון, שלא ישלמו את הכסף בכלל. אם אומרים שמעבירים את הכסף מכיס לכיס אז שהחברה הכלכלית לא תגבה כסף עבור השירותים שלה”

גזבר העירייה והחברה הכלכלית, יוסי מזרחי ” אם העירייה היתה מעבירה עוד 4.5 מליון ₪ הרי שהחברה הכלכלית היתה מקבלת ריבית ומשלמת עליה מס. מצד שני, העירייה היתה צריכה לקחת הלוואה ולשלם ריבית. אין הגיון לשלם ריביות גבוהות יותר ובנוסף לשלם על זה מס. יש הבדל בין תזרים המזומנים לבין רישום ההוצאה, מלוא רישום ההוצאה בוצע בעיריית יקנעם, זה לא שהוסתרו הכנסות או הוצאות”

היועצת המשפטית של עיריית יקנעם, עו”ד צביה דולב ” מותר לחברה להגיד שהיא רוצה לקבל את התשלום מאוחר יותר כי לא משתלם לה לקבל את זה כרגע. זה תכנון מס לגיטימי”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter