באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: המשטרה מנעה פעילות פוליטית בניגוד לחוק

יקנעם: המשטרה מנעה פעילות פוליטית בניגוד לחוק

המשטרה עצרה פעילות פוליטית של סיעת ‘אלטרנטיבה’ בקניון ביג ביקנעם בניגוד להוראות החוק תוך שהשוטר מאיים בהגשת תלונה על העלבת שוטר ללא סיבה. עו”ד יוסי נקר המייצג את הסיעה ” שוטרי התחנה לא למדו דבר על הערך של פעילות פוליטית לגיטימית”

משטרת עפולה עצרה פעילות פוליטית שערכה סיעת ‘אלטרנטיבה’ בקניון ביג בעיר וזאת בניגוד לחוק המאפשר קיומה של תעמולה פוליטית בקניונים פתוחים. במשטרה טוענים כי הם הורו על הפסקת הפעילות בשל תלונה שהוגשה בנושא אך נשאלת השאלה כיצד פועלת המשטרה בהתאם לתלונה עוד לפני שברור כי אכן נעברה על החוק. אנשי סיעת אלטרנטיבה זועמים על המשטרה ואף הגישו תלונה על השוטר האחראי כשהם מסתמכים על סרטון וידאו אשר צולם במהלך הארוע. בסרטון נראה השוטר כשהוא מאיים על עו”ד יוסי נקר כי הוא יגיש נגדו תלונה על העלבת שוטר וזאת מבלי שנאמר או נעשה דבר אשר עשוי ולו להתפרש בדוחק כהעלבה.

אלטרנטיבה
יורי מגנר ” כולם רשאים לערוך תעמולה”. צילום: יח”צ

אנשי סיעת ‘אלטרנטיבה’ נאלצו אמנם להפסיק את פעילותם אך עו”ד נקר שלח מכתב חריף ביותר אל מפקד משטרת עפולה. בין השאר מזכיר עו”ד נקר במכתב מקרה דומה שאירע לפני חמש שנים ושבעקבותיו נאלצה המשטרה להתנצל. עו”ד נקר ” על פניו נראה כי דבר לא נלמד במשטרת יקנעם/עפולה ולמרות בדיקה משפטית שעשתה סנ”צ אורלי מלכה לפני חמש שנים עדיין מפריעים שוטרי תחנת עפולה/יקנעם לפעילות פוליטית חוקית ולגטימית בשטח מתחם ביג ביקנעם. שוטרי התחנה לא למדו דבר על הערך של פעילות פוליטית לגיטימית”.

יו”ר סיעת ‘אלטרנטיבה’, יורי מגנר ” לא רק אנחנו יכולים לעשות במקום תעמולת בחירות אלא כל הסיעות, זו מהות הדמוקרטיה. לכולם קשה להגיע אל הבוחרים עם הדעות והתכניות שלהם מכיוון שלא כולם קוראים עיתונים ומתעניינים בפוליטיקה ובית המשפט כבר אמר שהמקומות שנגישים לקהל הרחב בחינם, הם אלה שמיועדים לתעמולה ודווקא שם צריך לעשות את זה. שם ניתן לפגוש את האנשים ולמשוך אותם להשתתף בבחירות”

מדוברות המשטרה נמסר בתגובה כי ״בעקבות תלונה שהתקבלה במשטרת יקנעם על חשד לקיומה של עבירה על חוק הבחירות  נפתחה חקירה, התנהלות השוטר תיבדק על ידי קצין תלונות הציבור שבמחוז הצפוני״.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter