באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: היקנעמים זכו במחיר למשתכן

יקנעם: היקנעמים זכו במחיר למשתכן

72 משפחות מיקנעם זכו בדירות מוזלות במסגרת פרויקט מחיר למשתכן. בפרויקט נשארו עוד מספר דירות לזכאים. אלפסי: “אני שמח שנלחמתי על הפרויקט ואמשיך לנסות ולסייע לצעירים”.

חדשות YCOM: פרויקט מחיר למשתכן ביקנעם הגיע לסיומו ומניתוח נתוני המכרזים של החברות השונות עולה שכל 72 המשפחות מיקנעם שניגשו זכו במסגרת הפרויקט בדירות בנות שלושה או ארבעה חדרים, ובחברות נשארו עדיין כ-25 דירות למכירה במסגרת הפרויקט. המשמעות היא שכל אחת מהמשפחות והזוגות הצעירים שזכו, יחסכו מאות אלפי ₪ מאחר ומחיר דירה בת שלושה חדרים למי שזכה ינוע בין כ- 650 אלף ש”ח לכ- 720 אלף ₪ כשהדבר תלוי בגודל הדירה הנע מ-70 מ”ר, עד ל- 80 מ”ר. מחיר דירה בת ארבעה חדרים הוא כ-950 אלף ₪ כשגם במקרה הזה המחיר תלוי בגודל הדירה הנע בין 84 מ”ר ל- 100 מ”ר. מחירן של הדירות הללו ללא זכאות לפרויקט צפוי להיות גבוה בכ 300-200 אלף ₪ .

מחיר למשתכן
אלפסי, נלחם על הפרויקט. צילום: רונן צומר.

מפילוח הנתונים עולה שכל 72 הנרשמים מיקנעם לפרויקט זכו, כשבסך הכל שווקו 184 דירות. בחברת “שיכון ובינוי” ובחברת “צור מרום” נפתחה הרשמה נוספת מאחר ובידי החברות נותרו דירות לשיווק וזאת עקב הרשמה של זכאים למספר פרויקטים וזכייתם למול אפשרות מימוש הזכייה פעם אחת בלבד. במכרזים השונים השתתפו רבים מכל הארץ מה שמעיד על האמון הרב לו זוכה יקנעם בקרב רבים, וגם על האמון של אותם אלו בפרויקטים שנבנים בשכונת “שער הגיא” ביישוב. בהתאם לתנאי פרויקט “מחיר למשתכן” מי שזכה לזכאות במסגרת הפרויקט לא יוכל להשכיר את הדירה במשך 5 שנים, או למכור אותה במשך עשור.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי: “חרטתי על דגלי לפעול למען צעירי היישוב, ואני שמח שפרויקט “מחיר למשתכן” שכל כך נלחמתי עליו הצליח ביקנעם ובגדול. כל מי שניגש מיקנעם ונמצא זכאי זכה בדירה. 72 משפחות מהיישוב קנו דירות בהוזלה משמעותית של מאות אלפי ₪. פרויקט “מחיר למשתכן” הוא פרויקט מצוין, ואני לא מבין מדוע הממשלה ביטלה אותו. שוחחתי עם שר האוצר הנכנס, ח”כ משה כחלון ואני אדרוש שבכל פרויקט לבנייה שייצא, ביקנעם תינתן עדיפות של לפחות 20% לתושבי העיר. צעירי היישוב חשובים לי מאוד ואני אפעל ככל יכולתי לסייע להם להמשיך ולהיות חלק מיקנעם ובמחירים שפויים”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter