באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: הטובות לצה”ל

יקנעם: הטובות לצה”ל

יקנעם במקום ה-8 בגיוס בנות לצה”ל, ובמקום ה-2 באחוז המיצוי לקצונה של בנים. החדשות הרעות: ירידה באחוזי הגיוס של בנים. אלפסי “גאה בבנות יקנעם”

גאווה גדולה: מנתוני הגיוס לצה”ל של ילידות וילידי שנת 1992 שהציגה ראש אגף כוח אדם במטכ”ל, אלוף אורנה ברביבאי עולה שיקנעם נמצאת במקום השמיני בקרב הערים ששולחות הכי הרבה בנות לצה”ל, לקצונה ולשירות משמעותי. בכך משלימה העיר הישג מרשים של עליה של עשרה שלבים מנתוני השנה שעברה שהציבו את בנות יקנעם במקום ה- 18. על פי הנתונים, בשנתון זה היו 146 חייבות גיוס. שיעור הגיוס המשוכלל של בנות עמד על 82.20%. השיעור לגיוס משמעותי עמד על 87.40%, ולמיצוי לקצונה על 3.40%. הציון הסופי שנקבע בשיקול כל הפרמטרים הוא 79%.

נתוני גיוס
אורט אלון, מוציא בנות עם מוטיבציה: רונן צומר

מנתוני הגיוס של הבנים  עולה שיקנעם נמצאת במקום השני באחוזי המיצוי לקצונה עם ציון של 10% כשרק ראש העין וגבעת שמואל מקדימות אותה עם נתון זהה של 10.20%. נתון מצוין זה מקבל משנה תוקף מיוחד לאור העובדה שעל פי נתוני שיעורי הגיוס של בנים חלה ירידה בשיעורי הגיוס הכללי וזה עומד כיום על 79.7%. ירידה זו התבטאה בירידה בדירוג הכללי מן השנה שעברה ובני יקנעם ירדו מן המקום השישי למקום ה- 27. נקודת ציון חשובה היא ש: 43.1% מהמתגייסים התגייסו לשירות קרבי ולתומכי לחימה, הווה אומר למעלה מ- 50% מהמתגייסים בפועל הלכו לקרבי ולשירות משמעותי. מנתוני גיוס הבנים עולה עוד שבשנתון זה היו 148 חייבי גיוס, והציון הסופי המשוקלל של העיר הינו 73.10%.

נתוני הגיוס לצה”ל נקבעים על פי ציון משוקלל של אכ”א בצה”ל שכולל שימוש בשלושה פרמטרים: אחוזי גיוס, מיצוי ללחימה / גיוס משמעותי, ומיצוי לקצונה. יצוין כי למרות הירידה באחוזי הגיוס של בנים יקנעם מככבת בשנים האחרונות בצמרת כל רשימות הגיוס למיניהם ובכללן: בגיוס משמעותי לצה”ל, אחת הערים עם הכי הרבה קציני מילואים ביחס לנפש, כל שנה מספר חיילים גבוה ביחס לאוכלוסייה שמקבלים את אות הצטיינות נשיא המדינה והרמטכ”ל, שירות ביחידות הכי מובילות והכי קרביות, ועוד..

ראש העיר סימון אלפסי: “אני גאה בבנות יקנעם על ההישג המרשים ועל שהובילו את העיר למקום ה-8 הארצי המצוין ואת בני יקנעם שמובילים בפרמטרים של מיצוי לקצונה, שהתגייסו לשירות איכותי, ושמציבים את העיר בין 30 הרשויות המצטיינות. יקנעם מהווה במשך שנים רבות מודל לגיוס נכון ולמרות שהשנה נרשמה ירידה משמעותית במיקום הבנים אנו עדיין נמצאים מעל הממוצע ובמדד הערים המצטיינות על פי אכ”א. המערכת כולה בשיתוף פעולה תבדוק מה גרם לירידה ונפעל להפקת לקחים. צריך לקחת בחשבון שיקנעם היא עיר קטנה וכל אחד שלא מתגייס משפיע באופן ישיר על אחוזי הגיוס וזאת בניגוד לערים אחרות שם יש אלפי מתגייסים כך שכוחו של היחיד הוא מועט יותר. אני מאושר ושמח שרבים מאלו שמשרתים בוחרים בשירות איכותי, ובעוד שהמגמה הארצית מראה על ירידה של 9% בשלוש שנים במוטיבציה להתגייס ליחידות לוחמות אצלנו דווקא יש עלייה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter